VIII turo apžvalga: Atkaklus Elektrėnų derbis, Dvigubų dublių medžioklės, ,,Bauwerk-Boen" krizės tęsinys 443

EKKL reguliarusis sezonas vis labiau įsibėgėja, tad nenuostabu, jog su kiekviena dvikova turnyrinė rikiuotė darosi vis įdomesnė. Per savaitę buvo sužaistos 5 rungtynės, kurių įdomiausias akimirkas rasite tradicinėje turo apžvalgoje.Tiesa, vienos rungtynės šiame ture neįvyko, bet apie tai plačiau apžvalgoje.

Elektrėnų derbis. Jis vyko gruodžio 11-osios vakarą sužaistose pirmosiose VIII turo rungtynėse tarp namuose žaidusių SK „Centauras“ (3-5) ir  „PGT“ (3-5) komandų. Pastarieji šį kartą žaidė svečių teisėmis. Pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje vyko apylygė kova, nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio nei 4 taškų pranašumo. Antrojoje pirmojo kėlinio pusėje SK „Centauras“ pradėjo didinti apsukas ir po pirmojo ketvirčio švilpuko turėjo 8 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje SK „Centauro“ kolektyvas nuosekliai didino pranašumą, o „PGT“ vyrai stengėsi tik nepaleisti oponentų dideliu taškų skirtumu. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė rezultatas 42-37. Trečiojo kėlinio pradžioje vėl šoktelėjo SK „Centauras“ komanda ir įgavo didžiausią vakaro pranašumą – 12 taškų, tačiau nuo šios akimirkos, viskas apsivertė aukštyn kojomis. „PGT“ vyrai kilo į kovą ir pavaišinę priešininkus šaltu dušu, sumažino pranašumą ir vėl įnešė į dvikovą intrigos. Po trijų kėlinių „PGT“ komandos deficitas buvo tik 2 taškai. Ketvirtojo kėlinio pirmoji pusė buvo lyg amerikietiški kalneliai, laiminėjo tai viena, tai kita komanda, bet rungtynių pabaigą geriau sužaidusi SK „Centauras“ ekipa laimėjo antrą kartą čempionate iš eilės rezultatu 75-70 (22:14, 20:23, 15:18, 18:15). Čia vėl rezultatyvumu išsiskyrė praeitos savaitės herojus SK ,,Centauras" atstovas Danielius Baslyk, kuris pelnė 32 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

20:0. Toks rezultatas užfiksuotas paskutinėse VIII turo rungtynėse Kaišiadoryse. ,,Bauwerk-Boen"komandai dėl dalinai pateisinamos priežasties neatvykus į rungtynes Kaišiadoryse buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20; 0 taškų turnyrinėje lentelėje ir 55 EUR bauda. Pasikartojus tokiam precedentui "Bauwerk-Boen" komanda bus šalinama iš 2018/2019 m. čempionato.

Dubliai. Šią savaitę atlikti 5 dvigubi dubliai čempionate. Trys iš jų atkakliose rungtynėse tarp KK ,,Vytis" ir KK ,,Statyba". Pastarosios komandos įžaidėjui Viliui Baurui pritrūko vieno atkovoto kamuolio  iki trigubo dublio.

Mantas Morkūnas. Šis žaidėjas jau antras rungtynes sužaidžia solidžiai ir tampa bene pagrindiniu KK ,,Vytis" žaidėju. Šią savaitę Mantas įmetė 27 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų. Gal tokiam jo žaidimui įtakos turėjo KK ,,Roda" trenerio Gintauto Kandratavičiaus pagyros?

Įdomioji statistika. SK ,,Centauras" žaidėjas Gabrielius Bielskis šią savaitę įmetė 0 taškų, tačiau puikiai darbavosi po krepšiais atkovodamas 11 kamuolių ir to šiam žaidėjui užteko, kad būti vienu naudingiausių krepšininkų savo komandoje. Tokia statistika čempionate pasitaiko gan retai.

Savaitės nuotrauka. Ją vertėtų rinkti  Elektrėnų ,,PGT" žaidėjo Konstantino Bakanovo ir SK ,,Centauras" trenerio Vidmanto Pupininko  nesuvaidintas ir linskmas emocijas rungtynėse tarp šių dviejų komandų.