EKKL savaitė: Elektrėnų komandų bei Audriaus Jakštonio dominavimas

EKKL savaitė: Elektrėnų komandų bei Audriaus Jakštonio dominavimas 593

Praėjusią savaitę sužaisti dar keturi lygos antrojo etapo susitikimai, kuriose pergales tarpusavio dvikovose šįkart šventė beveik visos Elektrėnų regiono komandos. Po šio turo dar negalime pasakyti kaip išsidėstys komandos po antrojo lygos etapo ir kaip atrodys visas atkrintamųjų komandų aštuonetas.

,,Žemkausta-Alvameta" vedama į priekį savo lyderio Audriaus Jakštonio pasiekė revanšą prieš jaunuosius Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro krepšininkus

Sausio 27 dieną įvyko vienos antrojo etapo B pogrupio ruyngtynės. Čia susitiko aikštės šeimininkai ,,Kaišiadorys-ŠSPC-Savex" komanda bei svečiai ,,Žemkausta-Alvameta". Šios rungtynės prasidėjo panašiu scenarijumi kaip ir pirmasis šių komandų susitikimas. Po pirmojo nerezultatyvaus kėlinuko priekyje 15:13 buvo aikštės šeimininkai. Antrame kėlinuke inciatyvą į savo rankas perėmė vyresnė ir labiau patyrusi svečių komanda, kuri po antrojo  kėlinio buvo priekyje trapia 6 taškų persvara. Tai žadėjo įdomybių po ilgosios petraukos. Po jos jaunieji Kaišiadorių krepšininkai vedami į priekį Mato Cibulskio neleido ,,Žemkausta-Alvametai" įgyti dviženklės persvaros. Pastaroji komanda laikė trapią persvarą daugiausia remdamasi savo lyderio Audriaus Jakštonio puikiu žaidimu visose aikštės kampuose. Ketvirtajame kėlinyje vyko tikras ,,nervų karas". Tai viena,  tai kita komanda rodos pamesdavo kamuolį lygioje vietoje arba padarydavo žioplas klaidas dar savo aikštės pusėje. Ypač tai pasakytina apie svečių komandą. Visgi ,,Žemkausta-Alvameta" šiaip ne taip atsilaikė prieš jaunuosius krepšininkus, kuriems pasivyti varžovus pritrūko laiko. Pergalę svečiai šventė rezultatu 79:73. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Audrius Jakštonis ( 24 tšk., 26 atk. kam., 7 rez.perd., 47 naudingumo balai). Šeimininkų gretose rezultatyviausiai Matas Cibulskis, kuris pelnė 23 taškus.

,,Vytis" žaisdami vos šešiese nesileido visiškai triuškinami komandos ,,Centauras"

Sausio 28 vakarą Elektrėnuose įvyko dar vienas B pogrupio susitikimas, kuriame susitiko aikštės šeimininkai ,,Centauras" bei svečiai ,,Vytis". Rungtynes geriau pradėjo gausiai susirinkę jaunieji šeimininkai, kurie per pirmą kėlinį spėjo įgyti 19 taškų pranašumą. Antrajame kėlinuke jaunatviška energija ir ilgesnis atsarginių suoliukas leido ,,Centauras" komandai įgyti dviženklę persvarą ir prieš ilgąją pertrauką pirmauti jau 16 taškų. Tai beveik sužlugdė svečių šansus kovoti dėl pergalės. Po ilgosios petraukos šeimininkai dar didino savo persvarą ir po trečiojo kėlinuko pirmavo jau 26 taškų persvara, kas reiškė, kad dėl rungtynių nugalėtojo klausimų nekilo. Ketvirtą kėlinį vedami į priekį savo kapitono Arnoldo Urbanavičiaus ,,Vytis" komanda laimėjo 10 taškų persvara kas leido pralaimėti rungtynes padoresniu rezultatu 58:77. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė dar 15 metų nesulaukęs Ugnius Baslyk, kuris pelnė 17 taškų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Arnoldas Urbanavičius, kuris pelnė 18 taškų.

,,Sporto centras" ganėtinai lengvai įveikė  ,,TPA-Elmenhorster"

Sausio 30 dieną Elektrėnuose įvyko  trečios savaitės rungtynėse ir jos vėl vyko B pogrupyje. Čia susitiko aikštės šeimininkai ,,Sportas centras" komanda prieš svečius ,,TPA-Elmenhorster". Rungtynės prasidėjo uraganiniu aikštės šeimininkų puolimu, kuris leido šiai komandai po pirmojo kėlinuko pirmauti rezultatu 25:13. Antrajame kėlinyje krepšys atsirišo ir svečiai, kurie šiame kėlinuke geriau pataikė ir pralaimėjo kėlinuką tik vienu tašku, kas leido antrojoje rungtynių dalyje tikėtis, kad įmanoma pavyti varžovus. Visigi šeimininkai buvo kitos nuomonės ir sužaisdami rezultatyviausią savo rungtynių kėlinį nutolo nuo varžovų 24 taškų persvara ir praktiškai įsirašė pergalę į savo sąskaitą nors dar ir buvo likę sužaisiti vieną kėlinuką. Jame nieko stebuklino neatsitiko ir ,,Sporto Centras" iškovojo pergalę rezultatu 87:66. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus pelnęs Rytis Kijanskas. Puikias rungtynes sužaidė ir Saulius Strasevičius, kuris pelnė 16 taškų bei atkovojo 18 kamuolių. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Mantas Radvilas, kuris pelnė 24 taškus.

,,Roda" nelengvoje kovoje palaužė Vievio ,,Žiedas" komandą

Vasario 2 dieną įvyko vienintelis savaitės A pogrupio susitikimas. Jame ,,Roda" priėmė svečius iš Vievio komandą ,,Žiedas". Nuo pat rungtynių pradžios aikštėjė vyko lygi ir gan rezultatyvi kova. Tai natūralu, kai susitinka puikų sezoną kol kas turinčios komandos. Šeimininkams lemiamą persvarą įgyti payvko tik ketvirtajame kėlinuke, kuris buvo pats rezultatyviausias rungtynėse ir ,,Roda" jį laimėjo 26:15, kas leido šiai komandai laimėti rungtynes galutiniu rezultatu 77:65. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė komandos lyderis Justinas Kursevičius, kuris pelnė 26 taškus. Šis žaidėjas dar atliko ir 9 rezultatyvius perdavimus. Šie du pasiekimai jam jau ne pirmą kartą šiame sezone patekti tarp geriausių savaitės žaidėjų. Pralaimėjusių gretose vėl išsiskyrė Mindaugas Stoškus, kuris pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. Jam gerai talkino Lukas Jančiauskas, kuris pelnė 20 taškų ir taip pat atkovojo 12 kamuolių.

Geriausi savaitės pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Audrius Jakštonis  (,,Žemkausta-Alvameta") surinkęs  47 naudingumo balus.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė Audrius Jakštonis  (,,Žemkausta-Alvameta") bei Justinas Kursevičius (,,Roda") įmetę po 26 taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo  Audrius Jakštonis  (,,Žemkausta-Alvameta") atkovojęs  24 kamuolius.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė   Justinas Kursevičius (,,Roda"), atlikęs 9 rezultatyvių perdavimus.