Baigėsi žiema – baigėsi ir EKKL 2 etapas

Baigėsi žiema – baigėsi ir EKKL 2 etapas 612

Simboliška – paskutinę žiemos savaitę sužaisti paskutiniai EKKL 2 etapo susitikimai. Po šių susitikimų paaiškėjo, kaip komandos išsirikiuos turnyrinėje lentelėje prieš atkrintamąsias varžybas. Vieni žaidė dėl geresnių pozicijų, kiti – dėl garbės.

Vasario 25-ąją buvo sužaisti net 4 susitikimai. Pirmajame, Elektrėnuose, susitiko aikštelės šeimininkai SK „Centauras“ ir svečiai iš Kaišiadorių „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“. Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie per pirmąsias 10 minučių susikrovė dviženklį pranašumą (22:11). Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – ir toliau dominavo „Centauro“ komanda, kurie laimėjo kėlinį 17:9 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami net 19 taškų skirtumu (39:20). Po ilgosios pertraukos nubudo ir savo potencialą parodė kaišiadoriečiai, kurie jau trečiajame kėlinyje skirtumą sumažino dvigubai – nuo 19 iki 9 taškų (54:45). Lemiamame ketvirtajame kėlinyje kaišiadoriečiai ir toliau sėkmingai tirpdė varžovų pranašumą, tačiau nebepakako laiko – rungtynės baigėsi rezultatu 74:71, kuri užfiksavo SK „Centauras“ pergalę. Nugalėtojų gretose 26 taškus pelnė Mantas Taravuras. „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandoje 18 taškų surinko Lukas Žilinskas.

Antrosiose dienos rungtynėse Vievyje susitiko vietos KK „Žiedas“ ir svečiai iš Kaišiadorių „Statyba“. Rungtynes labiau susikaupę pradėjo aikštelės šeimininkai, kuriems jau per pirmąjį ketvirtį pavyko atitrūkti nuo varžovų 7 taškais (19:12). Antrajame kėlinyje kažkas užrišo komandoms krepšius – ketvirtis baigėsi rezultatu 8:9, laimėjo svečiai. Po dviejų kėlinių, rezultatu 27:21, pirmavo „Žiedo“ komanda. Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – vyko apylygė kova, o pirmajame kėlinyje susikrautos persvaros aikštelės šeimininkams pakako, rungtynės baigėsi labai nerezultatyviai – 53:49. Nugalėtojų gretose Mindaugas Stoškus ir Lukas Kameneckas surinko po 12 taškų. Svečių komandoje rezultatyviausias, su 15 taškų, buvo Andrius Šalaševičius.

Dar vienoje Vasario 25-osios dvikovoje pečius surėmė „Žemkausta-Alvameta“ ir svečiai „TPA-Elmenhorster“. Vasario 16-ąją antrąją vietą EKKL „Taurės turnyre“ iškovojusi „TPA-Elmenhorster“ komanda ir toliau demonstruoja galingą žaidimą, šiose rungtynėse per pirmąsias 10 minučių susikrovė dviženklį pranašumą (12:23). Po tokio akibrokšto nubudo ir aikštelės šeimininkai „Žemkausta-Alvameta“, kurie išlygino rungtynių tempą ir nebeleido svečiams daugiau kontroliuoti rungtynių. Antrasis ketvirtis baigėsi rezultatu 20:19, tad po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (32:42). Po ilgosios pertraukos „Žemkausta-Alvameta“ perėmė žaidimo vadžias į savo rankas ir sugebėjo laimėti abudu ketvirčius (17:12 ir 22:19), tačiau to nepakako pasiekti pergalei. Rungtynės baigėsi rezultatu 71:73 „TPA-Elmenhorster“ komandos naudai. „Žemkausta-Alvameta“ komandoje Audrius Jakštonis surinko 18 taškų ir atkovojo 14 atšokusių kamuolių. Nugalėtojų gretose Mantas Radvilas surinko 19 taškų.

Paskutinė, bet tikrai ne prasčiausia Vasario 25-osios dvikova vyko Žiežmariuose, čia susitiko vietos KK „Žiežmariai“ ir svečiai iš Kaišiadorių „Megalinija“. Rungtynės prasidėjo atkakliai, komandos kibo viena kitai į atlapus, o pirmąjį kėlinį minimaliu skirtumu laimėjo svečiai (21:22). Antrajame kėlinyje, kaip ir pirmajame, aikštelėje virė kova dėl kiekvieno centimetro, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui – 38:43. Po ilgosios pertraukos į rungtynes grįžo tik viena komanda – „Megalinija“ laimėjo kėlinį rezultatu 3:19 ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį susikrovė saugų 21 taško pranašumą. Ketvirtasis ketvirtis buvo tik formalumas, kuris vyko apylygiai ir baigėsi rezultatu 16:18. Rungtynes, rezultatu 57:80 laimėjo „Megalinija“ komanda. Žiežmariečių gretose Mantvydas Lazauskas surinko 12 taškų. Nugalėtojų gretose net 38 taškus surinko Edgaras Žukauskas.

Paskutinė žiemos dvikova vyko Rumšiškėse, kur KK „Rumšiškės“ priėmė svečius KK „Roda“. Ambicijų šiais metais užlipti ant aukščiausio pakylos laiptelio neslepiantys kaišiadoriečiai nuo pirmųjų minučių ėmė kontroliuoti rungtynes, o tai puikiai atsispindėjo ir pirmojo ketvirčio rezultate – 14:25, KK „Roda“ naudai. Antrajame kėlinyje apie save priminė ir aikštelės šeimininkai, kuriems pavyko laimėti ketvirtį ir sumažinti atsilikimą iki vienženklio skirtumo (34:42).  Po ilgosios pertraukos rumšiškiečiai ir toliau nestabdė – laimėjo trečiąjį kėlinį rezultatu 23:17 ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (57:59). Vos 2 taškų skirtumas pažadino svečius, kurie lemiamame ketvirtyje stipriai pagerino gynybą ir šventė pergalę rezultatu 64:74. Rumšiškiečių gretose rezultatyviausiai pasirodė Arvydas Ivanauskas, pelnęs 18 taškų. KK „Roda“ gretose 25 taškus surinko Rokas Janickas.

Kalendorinis pavasaris pradėtas Kaišiadoryse, čia Kovo 1-ąją susitiko vietos KK „Vytis“ ir svečiai iš Elektrėnų „Sporto centras“ komanda. Rungtynių pirmajame ketvirtyje komandos kiek buksavo, sunkiai sekėsi rinkti taškus, vis dėlto, šiek tiek geriau sekėsi svečiams, kurie laimėjo kėlinį rezultatu 9:14. Antrajame kėlinyje atsirišo krepšys ir aikštelės šeimininkams, kurie net gi laimėjo kėlinuką rezultatu 17:13 ir prieš ilgąją pertrauką turėjo vos 1 taško deficitą (26:27). Toks netikėtas jaunųjų kaišiadoriečių išsišokimas nejuokais išgąsdino „Sporto centro“ komandą, kurie antrojoje rungtynių dalyje į viską pažvelgė kur kas rimčiau ir sutvarkė visus reikalus – trečiasis ketvirtis laimėtas rezultatu 13:27, ketvirtasis – 11:24. Galutinis rungtynių rezultatas – 50:78, svečių komandos naudai. KK „Vytis“ gretose daugiausiai, 18 taškų, pelnė Aivis Radlinskas. Svečių komandoje Tomas Brazinskas surinko 21 tašką.

Kovo 5-ąją Rumšiškėse pečius surėmė aikštelės šeimininkai KK „Rumšiškės“ ir svečiai iš Kaišiadorių „Megalinija“. Aikštelės šeimininkai šias rungtynes pradėjo kiek prisnūdę, kas leido varžovams pirmąsias 10 minučių laimėti rezultatu 13:21. Po tokio šalto dušo antrajame ketvirtyje prabudo rumšiškiečiai, kuriems pavyko laimėti kėlinuką rezultatu 19:12 ir prieš ilgąją pertrauką sumažinti deficitą iki minimumo (32:33). Po ilgosios pertraukos grįžę rumšiškiečiai sužaidė bene blogiausią ketvirtį sezone – pelnyti vos 2 taškai, praleista 15 ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį komandas dviženklis skirtumas – 34:48. Žinoma, prie to prisidėjo ir puiki svečių komandos gynyba. Ir nors galėjo atrodyti, jog aikštelės šeimininkai kapituliavo, bei sugriuvo visas žaidybinis planas – rumšiškiečiai prisiminė, kas vis dar yra vadinami EKKL čempionais. Paskutiniame ketvirtyje parodę čempionišką mentalitetą ir nenuleidę rankų, aikštelės šeimininkai užkūrė tikrą pirtį svečiams – laimėjo ketvirtį rezultatu 27:8, kas leido laimėti rungtynes – 61:56. Rumšiškiečių gretose daugiausiai, 15 taškų, pelnė Deividas Kalinauskas. Svečių gretose Lukas Aleksiūnas surinko 22 taškus.

Kovo 7-ąją įvyko paskutinė antrojo etapo dvikova tarp aikštelės šeimininkų KK „Statyba“ ir svečių KK „Žiežmariai“. Rungtynės prasidėjo nervingai, kas neleido komandoms rezultatyviai užbaigti atakas, vis dėlto geriau sekėsi svečiams, kurie pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 9:16. Antrajame kėlinyje žaidimas tarp komandų išsilygino – ketvirtis baigėsi rezultatu 16:17. Rezultatas po dviejų kėlinių – 25:33. Per ilgąją pertrauką žaidimo planus aptarusios komandos grįžo į aikštelę kovoti dėl pergalės. Trečiajame kėlinyje geriau sekėsi aikštelės šeimininkams, kurie laimėjo ketvirtį 20:10, kas leido prieš lemiamą ketvirtį persverti rezultatą savo naudai – 45:43. Paskutiniame ketvirtyje aikštelės šeimininkai kontroliavo žaidimo eigą ir šventė pergalę rezultatu 63:56. Nugalėtojų gretose 26 taškus surinko Rokas Ašmena. Žiežmariečių gretose Mantvydas Lazauskas ir Tomas Ramaneckas surinko po 10 taškų.

Paskutinėse antrojo etapo rungtynėse Kovo 14-ąją turėjo susitikti KK „Statyba“ ir „Megalinija“, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos šalyje šios rungtynės neįvyko. Plačiau skaityti: [naujiena].

Geriausi pasirodymai:

Naudingiausiai pasirodė Edgaras Žukauskas iš „Megalinija“ komandos, surinkęs 41 naudingumo balą.

Rezultatyviausias rungtynes sužaidė tas pats Edgaras Žukauskas („Megalinija“), pelnęs 38 taškus.

Daugiausiai kamuolių atkovojo Paulius „Sabas“ Paškevičius, sugriebę  22 atšokusius kamuolius.

Geriausiai komandos draugams kamuolius skirstė Lukas Kandratavičius (KK „Rumšiškės“) ir Ignas Mikulis („TPA-Elmenhorster“), atlikę po 8 rezultatyvius perdavimus.