„Žiežmariai“ apgynė savo tvirtovę rungtynėse su „TPA“

„Žiežmariai“ apgynė savo tvirtovę rungtynėse su „TPA“ 506

Paskutinį, kalendorinės žiemos, vakarą sugrįžo EKKL kovos. Pirmoji EKKL antrojo etapo dvikova įvyko Žiežmarių gimnazijos sporto salėje. Čia susitiko aikštelės šeimininkai KK „Žiežmariai“ ir svečiai iš Kaišiadorių „TPA“. Abi komandos viena kitą puikiai pažįsta, keli „TPA“ žaidėjai yra net gi žaidę „Žiežmarių“ komandoje, kas rungtynėms suteikė dar kitokį atspalvį.

Pirmasis ketvirtis buvo šiek tiek vangokas, galbūt komandos dar nebuvo prabudę po trumpos pertraukos sezone, o galbūt kažkam drebėjo rankos metant metimus į buvusios komandos krepšį. Visgi, pirmąsias 10 minučių šiek tiek sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir jas laimėjo 14:10. Bet toks skirtumas tikrai negalėjo išgąsdinti patyrusių „TPA“ krepšininkų, kurie savo gretose turėjo rezultatyviausią lygos žaidėją Darių Gervicką.

Antrasis ketvirtis vyko visiškai kitokiu scenarijumi. Žiežmariečiai prisiminę kaip žaidė praeitą savaitę (laimėjo EKKL Taurės turnyro pagrindinį prizą), iškėlė galvas ir pradėjo didinti pranašumą. Bet artėjant ilgajai pertraukai skirtumas tapo nepadorus, antrąjį kėlinį žiežmariečiai laimėjo net 30:13, o rezultatas po dviejų kėlinių buvo 44:23. Ir nors skirtumas jau buvo triuškinantis, dar laukė du svarbūs kėliniai, per kuriuos „TPA“ komanda privalėjo kažką pakeisti.

Kaip tarė, taip ir padarė. Agresyviau pradėję trečiąjį kėlinį svečiai užklupo žiežmariečius prisnūdusius ir sugebėjo šiek tiek sumažinti skirtumą. Ir nors skirtumas tarp komandų mažėjo ne taip sparčiai, kaip to galėjo norėti „TPA“ komanda, visgi trečiasis kėlinys buvo laimėtas rezultatu 21:13, o bendras rungtynių rezultatas tapo šiek tiek padoresnis 57:44.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, galutinis rungtynių nugalėtojas dar tikrai nebuvo aiškus, nors komandas skyrė 13 taškų, žiežmariečiai tikrai negalėjo jaustis saugiai, nes Darius Gervickas bet kurią akimirką galėjo paleisti tolimų bombų salvę, ką jis puikiai pademonstravo kitos lygos rungtynėse, kai sumetė net 16 tritaškių metimų. Tiesa, šiose rungtynėse taip neįvyko, žiežmariečiai stabilizavo rungtynių tempą ir ketvirtasis kėlinys baigėsi 21:20 „Žiežmarių“ naudai. Bendras rungtynių rezultatas – 78:64 (14:10, 30:13, 13:21, 21:20).

Skaičiai: geriausias „TPA“ komandos ginklas, tolimi metimai, šį kartą atsisuko prieš juos pačius. „TPA“ tolimus metimus realizavo vos 17% taiklumu, kai tuo tarpu žiežmariečiai pataikė 40% mestų tritaškių metimų. „TPA“ komandoje pataikė vienintelis Darius Gervickas, kuris pataikė visus 5 komandos tritaškius. Dar vienas svarbus statistinis rodiklis stipriai prisidedantis prie rungtynių baigties – rezultatyvūs perdavimai. „Žiežmariai“ atliko 25 rezultatyvius perdavimus, kai „TPA“ komanda rezultatyviai perdavė kamuolį komandos draugui 15 kartų.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žiežmarių“ atstovas Evaldas Černiauskas, kuris surinko 29 naudingumo balus.

„Žiežmarių“ komandoje pasižymėjo: Evaldas Černiauskas 22 tšk. (6/10 trit. met., 12 atk. kam., 29 naud. b.), Arvydas Pūras 15 tšk. (5/11 trit. met., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 18 naud. b.), Mantvydas Lazauskas 12 tšk. (5 atk. kam.).

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Darius Gervickas 25 tšk. (5/18 trit. met., 5 rez. perd., 4 per. kam., 6 kl., 6 išpr. praž., 17 naud. b.), Ignas Mikulis 18 tšk. (6/7 baud. met., 7 atk. kam., 7 išpr. praž., 21 naud. b.), Martynas Vengalis 13 tšk. (16 atk. kam., 17 naud. b.).