„Žiedas“ neatsilieka nuo madų – reikalus sutvarkė trečiajame kėlinyje

„Žiedas“ neatsilieka nuo madų – reikalus sutvarkė trečiajame kėlinyje 476

Sausio 29 dienos vakarą oranžinio kamuolio mylėtojai rinkosi į Elektrėnų profesinio mokymo centro sporto salę. Čia savo jėgas susirinko išbandyti aikštelės šeimininkai SK „Centauras“ (5/7) ir svečiai iš Vievio KK „Žiedas“ (5/6). Komandos turnyrinėje lentelėje rikiuojasi viena šalia kitos. Laukė apylygės rungtynės.

Rungtynių pradžią geriau sužaidė svečiai, sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, „Žiedo“ komanda turėjo 5 taškų pranašumą (7:2). Bet po to sakė du taiklūs „Centauro“ komandos tritaškiai metimai, kas leido persverti rezultatą (8:7). Po „Žiedo“ minutės pertraukėlės į priekį pabėgo aikštelės šeimininkai ir ketvirtį laimėjo 24:19.

Antrojo ketvirčio pradžią galingai sužaidė „Centauro“ komanda, sužaidus 2 minutes skirtumas tarp komandų išaugo iki 8 taškų (32:24 pirmauja „Centauras“). Tuomet sausą atkarpą sužaidė svečiai, kurie sumažino „Centauro“ pranašumą iki minimumo (32:31). Dar po kelių atakų rezultatas tapo lygus (34:34). Žaidimas stabilizavosi ir nei vienai komandai nepavyko pabėgti didesniu skirtumu. Antrąjį ketvirtį laimėjo svečiai (21:15), o bendras rezultatas tapo 40:39 „Žiedo“ komandos naudai.

Pirmieji du ketvirčiai turėjo motyvuoti komandas siekti pergalės iki paskutinės sekundės, nes skirtumas buvo vos 1 taškas ir čia tikrai dar nebuvo niekas aišku. Bet panašu, kad „Žiedo“ komandos atstovas Rytis Kameneckas buvo motyvuotas daugiau nei visa „Centauro“ komanda kartu sudėjus. Rytis pelnė 8 taškus iš eilės, dar 2 taškus pridėjo komandos draugas Vidas Braziulis ir „Žiedas“ jau pirmavo 10 taškų (49:39). Ir nors „Centauras“ į tai atsakė taikliu metimu, svečiai buvo pakylėti gero Ryčio Kamenecko pavyzdžio ir toliau didino pranašumą. Likus žaisti pusantros minutės „Žiedas“ įgavo rekordinę persvarą – 26 taškai (69:43). Trečiąjį ketvirtį „Žiedas“ laimėjo 31:9, o bendras rungtynių rezultatas tapo 71:48 svečių naudai. Norėčiau atkreipti dėmesį, jog tai buvo dar vienas trečiasis kėlinys, kuriame dominavo viena komanda. Taip nutinka daugumoje pastarųjų rungtynių. Bet grįžkime į Elektrėnus, čia rungtynės dar nesibaigė.

Nors skirtumas buvo triuškinantis, visgi aikštelės šeimininkai rankų nenuleido ir kovojo iki galo. Ketvirtąjį kėlinį „Centauro“ komanda pradėjo trumpa, bet sėkminga atkarpėle 5:0. O sužaidus 4 minutes, skirtumas sumažėjo iki 13 taškų (62:75). Ir nors atrodė, jog aikštelės šeimininkai užklupo svečius užmigusius ant laurų, visgi Vievio komanda prabudo. Ir prabudo tikrai laiku. Stabilizavę situaciją, „Žiedo“ komanda išlaikė persvarą ir laimėjo rungtynes 78:94 (24:19, 15:21, 9:31, 30:23).

Skaičiai: dauguma trenerių po rungtynių sako, jog pralaimėjo rungtynes, nes pralaimėjo kovą po krepšiu. Šį kartą „Žiedo“ komanda gali paneigti šią nusistovėjusią tvarką. Svečiai atkovojo tik 33 kamuolius, kai „Centauro“ komanda sugriebė 47 atšokusius kamuolius. Nors svečiai atkovojo mažiau, bet „pavogė“ daugiau. „Žiedas“ perėmė 19 kamuolių, kai tuo tarpu aikštelės šeimininkai tik 7, kas ženkliai padidino „Centauro“ prarastų kamuolių kiekį – 33, kai svečiai prarado tik 16 kamuolių.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Žiedas“ atstovas Vidas Braziulis, surinkęs 30 naudingumo balų.

„Centauro“ komandoje pasižymėjo: Danielius Baslyk 22 tšk. (10/11 baud. met., 6 atk. kam., 8 kl., 7 išpr. praž., 27 naud. b.), Gabrielius Bielskis 16 tšk. (9 atk. kam., 20 naud. b.), Aurimas Semenkovas 10 tšk. (7 atk. kam.), Mantas Taravuras 10 tšk. (5 kl.), Lukas Jančiauskas 9 tšk. (10 atk. kam.).

„Žiedo“ komandoje pasižymėjo: Vidas Braziulis 28 tšk. (5 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam., 30 naud. b.), Darius Beiga 17 tšk. (6 išpr. praž., 24 naud. b.), Rytis Kameneckas 15 tšk. (4 rez. perd., 15 naud. b.), Rimgaudas Kurčiauskas 10 tšk. (7 atk. kam., 16 naud. b.), Marijus Kameneckas 10 tšk..