„Žemkaustos-Alvametos“ šimtukas ir lengva pergalė prieš „Vytį“

„Žemkaustos-Alvametos“ šimtukas ir lengva pergalė prieš „Vytį“ 474

Paskutinės savaitės rungtynės vyko A. Brazausko gimnazijoje. Čia susitiko aikštelės šeimininkai KK „Vytis“ (0/11) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (4/7). Prieš kiekvienas „Vyčio“ rungtynes iškyla viltingas klausimas, galbūt tai bus būtent tos varžybos, kuriose pavyks iškovoti pirmąją pergalę šių metų čempionate. Ar šį kartą tai pavyko padaryti – apžvalgos pabaigoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo jaunieji „Vyčio“ krepšininkai. Sužaidus 2:35 jie pirmavo 5:2, kas leido tikėtis įnirtingos kovos šiose rungtynėse. Bet į šias „Vyčio“ atakas sėkmingai atsakė Audrius Driaučiūnas. Būtent jis pelnė pirmus 6 taškus komandos taškus ir padėjo komandai išsiveržti į priekį 6:5. Prie Audriaus prisijungė ir kiti komandos nariai, kurie sėkmingai puolė ir gynėsi, kas leido svečiams laimėti ketvirtį 16:12.

Antrąjį ketvirtį būtų galima pavadinti „NBA lygio kėlinys“. Abi komandos kartu sumetė net 58 taškus, kas buvo tikrai gražus reginys žiūrovams. Ir nors vienu metu svečių pranašumas buvo išaugęs iki 12 taškų (32:20), visgi „Vyčiui“ pavyko pagauti savo varžovus ir ketvirtis baigėsi taikiu rezultatu 29:29. Švilpukas į ilgąją pertrauką užfiksavo rezultatą 41:45, „Žemkaustos“ naudai, o tai kėlė dar didesnę intrigą, kas gi laimės rungtynes.

Trečiojo kėlinio pradžia buvo apylygė kaip ir pirmieji du ketvirčiai. Bet su laiku įsibėgėjo svečių komanda, kurie sužaidė labai kokybiškas 10 minučių ir laimėjo kėlinį 25:11. Tai buvo jau ne pirmos rungtynės, kai būtent trečiasis ketvirtis tampa lūžio tašku rungtynėse. Po trijų ketvirčių rungtynių rezultatas tapo 52:70 svečių naudai.

Paskutinis ketvirtis buvo panašus į trečiąjį. Svečiai mėgavosi žaidimu, rinko taškus. Ir nors atrodė, jog „Vyčio“ komandai trečiasis kėlinys buvo neprotiškai blogas, visgi, ketvirtasis buvo dar blogesnis. „Vytis“ paskutiniąsias 10 minučių pralaimėjo 11:32, o rungtynės baigėsi nepadoriu rezultatu 63:102 (12:16, 29:29, 11:25, 11:32) „Vyčio“ nenaudai.

Skaičiai: kaip dauguma didžių trenerių sako: pralaimėjome kovą po lenta (Š. Jasikevičius, R. Kurtinaitis). Akivaizdus skirtumas buvo ir šiose rungtynėse, „Žemkausta“ atkovojo net 64 kamuolius, kai „Vyčiui“ pavyko nusiimti tik 33 atšokusius kamuolius. Dar vienas didelis skirtumas – rezultatyvūs perdavimai. Kada sėkmingai pelnomi taškai? Kai kamuolys padedamas ant „auksinės lėkštutės“. „Vytis“ atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o svečiai net 28.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvmeta“ komandos vadovas Audrius Ščerba, jam pavyko surinkti 26 naudingumo balus.

„Vyčio“ komandoje pasižymėjo: Matas Cibulskis 21 tšk. (9 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl., 25 naud. b.), Aivis Radlinskas 11 tšk. (8 kl., 7 išpr. praž.), Lukas Urbonas 9 tšk. (7 atk. kam.).

„Žemkaustos-Alvametos“ komandoje pasižymėjo: Mantas Maslenikovas 20 tšk. (4 rez. perd., 5 kl., 23 naud. b.), Audrius Ščerba 15 tšk. (9 atk. kam., 26 naud. b.), Svajūnas Semaška 15 tšk. (6 atk. kam.), Mantas Brazauskas 14 tšk. (9 išpr. praž.). Taip pat norėtųsi išskirti Joną Mikulį, kuris nors ir nepelnė nei vieno taško, bet atkovojo daugiausiai kamuolių rungtynėse (12 atk. kam.).