Visas rungtynes pirmavę „Bauwerk-Boen“ nugalėjo jaunuosius „Kaišiadorys SŠPC-Savex“ krepšininkus 522

Kovo 14 dieną Kaišiadoryse įvyko dar vienos EKKL II etapo rungtynės, kuriose susitiko B grupės komandos – aikštelės šeimininkai „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ (0/2) ir svečiai „Bauwerk-Boen“ (2/0). Svečiai į rungtynes atvyko be savo lyderių – Raimondo Sadkausko ir Karolio Jovaišos. Tačiau juos pakeitė po traumos atsigaunantis Povilas Makūnas, kuriam tai buvo puikios rungtynės.

Rungtynės prasidėjo taikliu svečių metimu, kuris davė gerą startą komandai. Pirmuosius taškus „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komanda pelnė sužaidus 3 minutes (3:8). Bet į kiekvieną taiklią aikštelės šeimininkų ataką svečiai atsakydavo dvejomis ar trejomis taikliomis atakomis, kas likus žaisti 3 minutes leido pirmauti dviženkliu skirtumu (18:7). Bet ir toliau „Bauwerk-Boen“ komanda nemažino apsukų ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 29:16.

Antrąjį ketvirtį sėkminga atkarpa 10:0 pradėjo „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ jaunuoliai, kas leido sumažinti skirtumą iki 3 taškų (26:29). Bet tuomet savo atkarpą 6:0 sužaidė svečiai, kas sugrąžino saugesnį 9 taškų pranašumą (35:26). O antrajame kėlinyje sužaidus 6 minutes svečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (40:29). Likusias 4 minutes „Bauwerk-Boen“ laimėjo sausu rezultatu 6:0, kas leido po dviejų kėlinių pirmauti 46:29.

Trečiasis rungtynių kėlinys buvo kitoks, nei pirmieji du. Šiame ketvirtyje nebebuvo sausų atkarpų, kurios drastiškai didintų arba mažintų skirtumą tarp komandų. Abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir rinko taškus, o tai leido mėgautis žaidimu abiejų komandų gerbėjams. Trečiąjį kėlinį, rezultatu 21:18 laimėjo jaunieji „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ krepšininkai, kas leido sumažinti svečių komandos pranašumą (50:64).

Nors 14 taškų skirtumas dar tikrai negarantavo pergalės svečiams, o ir aikštelės šeimininkai turėjo visas galimybės iššauti (turėjo ilgą atsarginių suolelį), tačiau taip neįvyko. „Bauwerk-Boen“ komandos kolektyvas yra labai patyręs ir netikėtai užklupti juos nepasiruošusius yra labai maži šansai. Taigi, rungtynės baigėsi įtikinama svečių pergale, rezultatu 72:89 (16:29, 13:17, 21:18, 22:25).

Skaičiai: svečiai atkovojo 60 atšokusių kamuolių, kai tuo tarpu aikštelės šeimininkai sugriebė 42. Taip pat į akis krenta mesti baudų metimai, „Bauwerk-Boen“ komanda metė 22 baudų metimus, o „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ tik 3. Bet ne viskas jauniesiems kaišiadoriečiams taip nesisekė. „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ būdami greitesni ir turėdami ilgesnį suolelį perėmė 20 kamuolių, kai svečiai perėmė vos 10.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Bauwerk-Boen“ komandos atstovas Povilas Makūnas, kuris surinko 38 naudingumo balus.

„Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandoje pasižymėjo: Laurynas Stralys 17 tšk., Tadas Milkevičius 11 tšk. (8 atk. kam.), Domantas Prokarenka 10 tšk. (7 atk. kam., 5 per. kam., 17 naud. b.).

„Bauwerk-Boen“ komandoje pasižymėjo: Povilas Makūnas 33 tšk. (19 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kl., 38 naud. b.), Andrius Gumbrevičius 20 tšk. (11 atk. kam., 27 naud. b.), Rytis Kijanskas 20 tšk. (11 atk. kam., 9 kl., 9 išpr. praž., 23 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]