Turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje stipresni buvo „Megalinijos“ krepšininkai

Turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje stipresni buvo „Megalinijos“ krepšininkai 466

Sausio 19 pavakarę buvo sužaistos pirmosios savaitgalio rungtynės. A. Brazausko gimnazijoje susitiko dvi Kaišiadorių komandos – KK „Statyba“ (7/3) ir svečiai „Megalinija“ (7/3). Abiejų komandų laimėtų-pralaimėtų rungtynių santykis yra vienodas, komandos atitinkamai užima 2 ir 3 vietas turnyrinėje lentelėje. Net gi įmesti (740 ir 720 atitinkamai) ir praleisti (666 ir 656) taškai šių komandų yra beveik identiški. Skaičiai labai intrigavo, laukė atkakli kova.

Vos rungtynėms prasidėjus, Rimantas Kirkicks išvedė savo komandą į priekį (2:0), bet savo atakoje į tai atsakė ir svečių komandos atstovas Edgaras Žukauskas (2:2). Taip įnirtingai vyko visas ketvirtis. Laiminėjo tai viena, tai kita komanda. Didžiausias skirtumas buvo vos 4 taškai. O ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 16:16. Šis ketvirtis buvo lygus ir įtemptas ne tik dėl rezultato, per šį ketvirtį buvo skirtos dvi nesportinės pražangos „Megalinijos“ ekipos žaidėjams, kas turėjo įtakos ketvirtajame ketvirtyje, bet apie tai eigoje.

Antrąjį ketvirtį labiau susikaupę pradėjo aikštelės šeimininkai. „Statyba“ ne tik taikliai atakavo, bet ir greičiau bėgo, bei geriau gynėsi. Jaunieji kaišiadoriečiai laimėjo 4 minučių atkarpą 13:0 ir skirtumas išaugo net iki 13 taškų. Pirmuosius taškus svečių komanda pelnė sužaidus 4:25, pasižymėti pavyko Mariui Karpavičiui. Jam į pagalbą prisijungė Edgaras Žukauskas, kuris sumetė dar 3 taškus ir skirtumas sumažėjo iki vienženklio (29:21). Antrojoje ketvirčio pusėje komandos keitėsi taikliomis atakomis, o kėlinį baigė rezultatu 19:12 KK „Statyba“ naudai. Bendras dviejų ketvirčių rezultatas – 35:28.

Išklausę trenerių patarimų ir pastabų, komandos grįžo į aikštelę. Ketvirčio pradžią geriau sužaidė svečiai, o po taiklaus Mariaus Karpavičiaus dvitaškio metimo, skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 2 taškų (35:33). Į tai atsakė KK „Statyba“, komandos keitėsi taikliomis atakomis, bet aikštelės šeimininkai laikė vadžias savo rankose. Tik sužaidus 6 minutes Gediminui Jurevičiui pagaliau pavyko išlyginti rezultatą (42:42). Bet į tai, 5 taškais atsakė Rimantas Kirkickas, taip neleisdamas svečiams išsiveržti į priekį. Ketvirtis baigėsi rezultatu 15:18, o prieš paskutinį ketvirtį švieslentėje degė rezultatas – 50:46.

Apylygis rezultatas garantavo kovą iki paskutinės sekundės. Būtent taip viskas ir vyko . Ketvirčio pradžioje vis dar pirmavo KK „Statyba“, o sužaidus minutę „Megalinija“ komandos žaidėjas Marius Karpavičius gavo techninę pražangą ir buvo išprašytas iš aikštelės, nes pirmąjame ketvirtyje buvo nubaustas nesportine pražanga. Ir nors galėjo atrodyti, jog aikštelės šeimininkams bus lengviau, visgi taip neįvyko. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, Tomas Lapašinskas išlygino rezultatą (57:57), o po dar kelių svečiai buvo išsiveržę į priekį (59:58). Paskutinės ketvirčio minutės buvo lyg amerikietiški kalneliai. Į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda, kas pakėlė įtampą iki maksimumo. Likus žaisti 34 sekundes prie baudų metimų linijos stojo KK „Statybos“ atstovas Vilius Bauras, deja jam pavyko pataikyti tik vieną baudos metimą, kas paliko 1 taško pranašumą svečiams. Kitoje aikštelės pusėje baudų metimus stojo mesti Edgaras Žukauskas ir abu metimai buvo taiklūs. „Statybos“ komanda dar bandė išplėšti pratęsimą, bet paskutinis tolimas šūvis buvo pro šalį. Paskutinį ketvirtį laimėjo „Megalinijos“ komanda 21:14, o rungtynės baigėsi rezultatu 64:67 (16:16, 19:12, 15:18, 14:21).

Rungtynės baigėsi, aptarkime skaičius. Po šių rungtynių norėčiau išskirti „Megalinijos“ atstovą Tomą Lapašinską. Nors jis žaidė net 36 minutes, visus savo taškus sumetė paskutiniame ketvirtyje, kai iš rungtynių buvo išprašytas Marius Karpavičius. 6 iš eilės pelnyti taškai buvo pačiu tinkamiausiu metu, tuomet įvyko rungtynių lūžis. Ir tai dar ne vienintelis Tomo nuopelnas. Jis puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, jų atkovojo net 13 ir tai buvo geriausias rezultatas komandoje.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo KK „Statyba“ lyderis – Arvydas Ivanauskas. Šiose rungtynėse jis surinko 32 naudingumo balus.

KK „Statyba“ komandoje pasižymėjo: Arvydas Ivanauskas 22 tšk. (16 atk. kam., 5 rez. perd., 3 bl., 32 naud. b.), Vilius Bauras 13 tšk. (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Rimantas Kirkickas 13 tšk., Donatas Kudžma 7 tšk. (15 atk. kam., 6 išpr. praž., 18 naud. b.).

„Megalinija“ komandoje pasižymėjo: Marius Karpavičius 16 tšk. (9 atk. kam., 3 bl., 18 naud. b. per 26 min.), Edgaras Žukauskas 15 tšk. (5/5 baud. met., 12 rez. perd., 21 naud. b. per 40 min.), Gediminas Jurevičius 12 tšk. (5 atk. kam., 5 išpr. praž. per 40 min.).