„TPA“ tik po pratęsimo palaužė „Kaišiadorių ŠSPC-Savex“ jaunimą

„TPA“ tik po pratęsimo palaužė „Kaišiadorių ŠSPC-Savex“ jaunimą 470

A. Brazausko gimnazijoje Sausio 22 dienos vakarą susitiko aikštelės šeimininkai „TPA“ (6/4) ir svečiai „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ (1/10). Pergalių ir pralaimėjimų santykis didelės intrigos nežadėjo, bet jaunieji kaišiadoriečiai davė kovos ir neleido ramiai gyventi daugiau patirties turintiems „TPA“ krepšininkams. Tai buvo išskirtinės rungtynės šiais 2019 metais, bet apie viską nuo pradžių.

Rungtynes taikliu tritaškiu metimu atidarė „Kaišiadorių ŠSPC-Savex“ atstovas Lukas Dulkė, bet į tai greitai atsakė ir „TPA“ komanda. Prasidėjo taškų lenktynės. Sužaidus 4 minutes po dviejų taiklių Algio Petravičiaus tolimų bombų, „TPA“ komanda išsiveržė į priekį 8 taškais (15:7). Po dar pusantros minutės šeimininkų pranašumas išaugo iki dviženklio (21:11). Bet tuomet prabudo jaunieji svečiai, kurie sužaidė sėkmingą atkarpą 9:1 ir priartėjo iki „TPA“ komandos per vieną metimą (22:20). Visgi ketvirčio pabaigą ramiau sužaidė „TPA“ ir padidino savo pranašumą iki 7 taškų (27:20).

Antrasis ketvirtis prasidėjo keliais taikliais abiejų komandų metimais, o paskui stojo tyla. Nei vienai komandai nepavyko sėkmingai užpulti, kažkam sudrebėdavo ranka, kažką užspusdavo varžovas, o dar kažkam tiesiog išsprūsdavo kamuolys iš rankų. Antrąjį ketvirtį laimėjo „Savex“ (11:9), o rungtynių rezulatas po dviejų ketvirčių – 36:31 „TPA“ naudai.

Per ilgąją pertrauką nurimę jaunieji svečiai suprato, kad visgi gali pasikandžioti su aikštelės šeimininkais. Sužaidus šiek tiek daugiau nei 2 minutes, po taiklaus Tado Milkevičiaus tritaškio metimo „Savex“ išsiveržė į priekį (39:38). Taikliai į svečių ataką atsakė „TPA“, į kurių ataką taikliai atsakė ir „Savex“ – rungtynių skirtumas šokinėjo kaip seismografo kreivė, į priekį minimaliu skirtumu išsiverždavo tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti nepilnas 5 minutes, „TPA“ komanda paprašė minutės pertraukėlės, po kurios grįžę į aikštę uždarė „Savex“ jaunimą gynybos gniaužtuose ir laimėjo sausą atkarpą 13:0. Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas švieslentėje rodė „TPA“ komandos 12 taškų pranašumą (55:43).

Ketvirčio pradžioje atrodė, kad „Savex“ jau nuleido rankas ir pavargo. „TPA“ buvo padidinę pranašumą net iki 15 taškų (62:47). Bet tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komanda, sumažino deficitą iki 6 taškų (65:59) ir vėl atgaivino viltis pakovoti dėl pergalės, na arba bent patampyti „TPA“ vyrus už ūsų. Likus žaisti 02:32 „TPA“ vėl padidino persvarą iki 10 taškų, bet tuomet prasidėjo svečių šou. „Savex“ ne tik sumetė 10 taškų, bet puikiai apsigynė ir neleido „TPA“ komandai įmesti nei vieno taško, kas reiškė šiais metais dar nematytą reiškinį – pratęsimą. Ketvirtąjį ketvirtį „Savex“ laimėjo rezultatu 26:14, o švieslentėje degė lygus rezultatas – 69:69.

Taigi – pratęsimas. Čia į priekį iškart pabėgo.. Ne, ne „TPA“. „Savex“ pelnė 4 sausus taškus ir pirmavo 73:69. Bet tuomet prabudo rezultatyviausias lygos žaidėjas Darius Gervickas. Per pratęsimą Darius pelnė net 9 taškus ir atėmė pergalę iš jaunųjų „Savex“ krepšininkų, lyg saldainį iš vaiko. „TPA“ pratęsimą laimėjo 13:9, o rungtynės baigėsi 82:78 (27:20, 9:11, 19:12, 14:26, 13:9).

Skaičiai: 25 taškai, net 18 atkovotų kamuolių, 8 išprovokuotos pražangos. Net du asmeniniai sezono rekordai. Ir visa tai yra Dariaus Gervicko sąskaitoje. Tikrai ne ką prasčiau sužaidė ir jaunasis „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ atstovas Tadas Milkevičius, kuris pagerino net 7 savo asmeninius rekordus. Jo sąskaitoje taip pat 25 taškai ir 18 atkovotų kamuolių.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo „TPA“ atstovas Darius Gervickas, kuris surinko net 38 naudingumo balus.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Darius Gervickas 25 tšk. (18 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kl., 8 išpr. praž., 38 naud. b.), Ignas Mikulis 21 tšk. (7 atk. kam., 21 naud. b.), Nerijus Čėsna 16 tšk. (10 atk. kam., 21 naud. b.).

„Kaišiadorių ŠSPC-Savex“ komandoje pasižymėjo: Tadas Milkevičius 25 tšk. (18 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kl., 10 išpr. praž., 30 naud. b.), Justas Kareckas 18 tšk., Laurynas Stralys 16 tšk.. Taip pat norėtųsi pažymėti Luką Dulkę, kuris labai sėkmingai grūmėsi po krepšiu, atkovodamas 17 kamuolių.