„TPA“ komanda užmėtė KK „Statyba“ tritaškėmis bombomis ir pateko į EKKL pusfinalį 559

Balandžio 24 dieną, kiek neįprastoje aplinkoje susitiko „TPA“ ir KK „Statyba“. Komandos rungtynes žaidė Žiežmarių gimnazijos sporto salėje. KK „Statybos“ nelaimei, šios salės krepšių lankus labai gerai pažįsta „TPA“ komandos lyderis Darius Gervickas, kuris ilgus metus atstovavo KK „Žiežmariai“. Tai buvo antroji šių komandų dvikova ketvirtfinalio etape, pirmose rungtynėse stipresni buvo šių rungtynių aikštelės šeimininkai „TPA“ komanda.

Rungtynes geriau pradėjo „TPA“ komanda, kuriems puikiai sekėsi pulti varžovų krepšį, o sužaidus 7 minutes susikrovė net 10 taškų pranašumą (16:6). Puikiai pradėję pirmąjį kėlinį, taip jį ir baigė – 26:13. Antrasis kėlinys priklausė KK „Statyba“ vyrukams. Sužaidus 5 minutes svečiai sumažino skirtumą iki minimumo (34:33), tiesa, persverti rungtynių rezultato savo naudai taip ir nepavyko. Antrąjį kėlinį KK „Statyba“ laimėjo rezultatu 27:24 ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų (49:40).

Po ilgosios pertraukos grįžus komandoms į aikštelę, iniciatyva vėl priklausė „TPA“ komandai, kurie nuosekliai didino pranašumą, o sužaidus 4 minutes skirtumas išaugo net iki 18 taškų (64:46). Per likusį laiką KK „Statyba“ nieko itin reikšmingo nenuveikė. Prieš ketvirtąjį kėlinį svečiai turėjo 14 taškų deficitą (78:64). Kadangi KK „Statyba“ į rungtynes atvyko tik penkiese, tai ketvirtajame kėlinyje kalnų nenuvertė ir turėjo pripažinti vyresnių ir labiau patyrusių varžovų pranašumą rezultatu 97:84 (26:13, 23:27, 29:24, 19:20).

Skaičiai: „TPA“ komanda užmėtė varžovus tritaškiai, mesdami 50% taiklumu. KK „Statyba“ pataikė 29% mestų tolimų metimų. KK „Statyba“ laimėjo kovą po krepšiais, atkovodami 48 atšokusius kamuolius, kai varžovai atkovojo 36. Tačiau to pergalei nepakako. Ne atkovoti kamuoliai, o pataikyti metimai lemia rungtynių baigtį.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „TPA“ komandos atstovas Marius Radvilas, kuris surinko 38 naudingumo balus.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Marius Radvilas 26 tšk. (6/8 trit. met., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 38 naud. b.), Darius Gervickas 20 tšk. (6/15 trit. met., 17 naud. b.), Egidijus Plenta 16 tšk. (8/18 dvit. met., 11 atk. kam., 18 naud. b.).

KK „Statyba“ pasižymėjo: Arvydas Ivanauskas 25 tšk. (10/18 dvit. met., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 7 išpr. praž.m 28 naud. b.), Vilius Bauras 22 tšk. (4/11 trit. met., 22 naud. b.), Rokas Žalys 16 tšk. (9 atk. kam., 8 rez. perd., 24 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]