"TPA" išsilukšteno gardų pergalės saldainį paskutinėse šių metų EKKL rungtynėse

"TPA" išsilukšteno gardų pergalės saldainį paskutinėse šių metų EKKL rungtynėse 449

Gruodžio 23 dienos antrose rungtynėse ginklus surėmė namuose žaidę „TPA“ (4/3)  ir praėjusių metų čempionai „Žiežmariai“ (5/3). Tai buvo paskutinės rungtynės šiais metais EKKL čempionate. Komandos turės galimybę jaukiai ir prasmingai sutikti gražiausias metų šventes, žaidėjai išsigydyti traumas ir susistyguoti žaidimo subtilybes lemiamos 2019 m. kovoms.

Na, o dabar apie rungtynes. Jau nuo pirmų sekundžių komandos kibo viena kitai į atlapus. Ekipos keitėsi taikliais metimais. Apsigynę keliose atakose, svečiai įgavo kiek didesnę persvarą, o po Mariaus Radvilo  techninės pražangos ir realizuoto baudos metimo pirmavo rezultatu 19:11, tačiau techninė pražanga nesugriovė „TPA“ komandos žaidimo, o juos tiesiog pažadino. Aikštės šeimininkai spurtavo 14:0 ir laimėjo pirmąjį kėlinuką rezultatu 25:19. Antrasis kėlinys prasidėjo  taikliomis atakomis, tiesa, šeimininkams pulti sekėsi šiek tiek geriau. Jų pranašumas vienu metu buvo išaugęs iki 11 taškų, tačiau antroje antro kėlinio pusėje EKKL čempionai kilo į šturmą ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 38:36 „TPA“ ekipos naudai. Trečiąjį kėlinį labiau susikaupę pradėjo svečiai iš Žiežmarių. Jie ne tik išlygino rezultatą, bet persvėrė ir savo naudai. Po kelių sėkmingų atakų žiežmariečiai vėl krito į duobę, tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai vėl susikrovė sau 9 taškų persvarą. Tačiau tai nepatiko dviems jauniems Žiežmarių komandos žaidėjams. L. Jurkevičiaus ir R. Tamulevičiaus pastangomis trečio kėlinio rezultatas buvo išlygintas 17:17. Laukė labai intriguojantis ketvirtasis rungtynių kėlinys, tačiau pasikartojo trečiojo kėlinio scenarijus. Po kelių taiklių atakų, žiežmariečiai sustojo, o tuo pasinaudoję „TPA“ ekipos vyrai  pabėgo nuo varžovų ir įgijo 10 taškų persvarą. Tuomet savo nuomonę pareiškė ir „Žiežmariai“ komandos senbūviai: E. Černiauskas, T. Vainoris ir L. Alionis. Po komandos kapitono T. Vainorio metimo Pauliaus Janukūno stiliumi, švieslentėje užsidegė lygus rezultatas 73:73. Tačiau šis spurtas pareikalavo per daug jėgų ir paskutines tris minutes svečiai nepelnę nė taško, pralaimėjo atkarpą 8:0 ir rungtynes rezultatu 81:73 (25:19, 13:17, 17:17, 26:20).

KK ,,Žiežmariai" atstovo Arvydo Pūro komentaras:

Pralošėme ganėtinai stipriai komandai,  nes silpnai pataikėme, varžovai geriau pataikė,  rado mūsų silpnąsias vietas. Didelės tragedijos iš šio pralaimėjimo nedarome, nes šio etapo pergalės neturės vertės tolimesniame etape. Svarbu nenukristi į iškritimo į silpnesniųjų komandų grupę. Tikimės 2019 metais sekis geriau, rinksimės taip kaip šiame mače labiau susižaisime ir gale sezono kovosime taurės ir visos lygos finalo ketvertuose.

,,TPA" atstovo Igno Mikulio komentaras: Sunkios paskutinės rungtynės prieš šventes. Žinojome, kad kovosime prieš stiprų varžovą, todėl buvome nusiteikę rimtai kovai ir susirinkome netoli pilnos komandos. Visas rungtynes buvome susikaupę ir klausėmės trenerio patarimų, galbūt rungtynių pabaigoje šiek tiek pamėteme rungtynių kontrolę, bet didelis noras ir atsidavimas leido pasiekti labai reikalingą pergalę ir iškovoti svarbų tašką turnyrinėje lentelėje.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo „TPA“ komandos atstovas Marius Radvilas, surinkęs 31 naudingumo balą.

„TPA“: Ignas Mikulis 27 tšk. (10/12 baud. met., 6 atk. kam., 6 kl., 8 išpr. praž.), Marius Ravilas 25 tšk. (4 atk. kam., 8 išpr. praž.). Atskiro paminėjimo verti Mantas Petkevičius, kuris atkovojo 10 atšokusių kamuolių, bei Kaišiadorių krašto lkrepšinio mohikanas Nerijus Čėsna, kuris blokavo 3 varžovų metimus.

„Žiežmariai“: Laimonas Alionis 21 tšk. (5/5 baud. met., 5 atk. kam., 4 kl., 6 išpr. praž.), Tomas Vainoris 17 tšk. (5/5 baud. met., 6 atk. kam.), Rokas Tamulevičius 12 tšk. (5 atk. kam.). Taip pat norėtųsi paminėti ir Tomą Silvanavičių, kuris atkovojo 7 atšokusius kamuolius, tai geriausias rezultatas komandoje.