Savojo žaidimo nerandantys „PGT“ krepšininkai krito ir prieš KK „Žiedas“

Savojo žaidimo nerandantys „PGT“ krepšininkai krito ir prieš KK „Žiedas“ 521

Kovo 13 dienos vakarą Elektrėnuose įvyko dar vienos EKKL II etapo B grupės rungtynėse, kuriose susitiko aikštelės šeimininkai „PGT“ (0/3) ir svečiai iš Vievio KK „Žiedas“ (2/1). Svečiai į rungtynes atvyko septyniese, o „PGT“ ekipa susirinko beveik pilnos sudėties, be to, į komandos sudėtį sugrįžo komandos lyderis Konstantinas Bakanovas. Tad laukė įnirtinga kova.

Rungtynėse pirmieji pasižymėjo svečiai, bet jau kitoje atakoje taiklų metimą pataikė ir aikštelės šeimininkai. Tuomet sekė sėkminga svečių atkarpa 9:0, kuri leido susikrauti 9 taškų pranašumą (11:2). Kėlinio pabaigą, kaip ir pradžią, sėkmingai sužaidė svečiai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 23:8 ir pateikė rimtą paraišką į pergalę jau po pirmųjų 10 minučių.

Antrasis ketvirtis prasidėjo priešingai nei pirmasis, didesnes pastangas aikštelėje rodė „PGT“ komanda, kurie sužaidus 3 minutes sumažino skirtumą iki vienaženklio (16:25). Ir ties tokia riba aikštelės šeimininkai nesiruošė sustoti, sužaidus pusę antrojo ketvirčio, „PGT“ priartėjo prie varžovų iki vieno metimo (25:27). Tuomet svečiai pasinaudojo minutės pertraukėle, tačiau ir ji nepadėjo, po taiklaus Konstantino Bakanovo tolimo šūvio „PGT“ išsiveržė į priekį 28:27. Visgi, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 39:34.

Per ilgąją pertrauką pailsėję svečiai, kėlinio pradžią pradėjo galingu spurtu 8:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą 47:36. Kiekviena poilsio minutė svečiams yra aukso vertės, kadangi komandos žaidėjų rotacija labai ribota. Tad spurtas po pertraukos neturėtų stebinti, žinant kaip buvo sužaistas pirmasis rungtynių ketvirtis. Trečiasis ketvirtis baigėsi tokiu pat rezultatu, kaip ir antrasis – 26:16, vienintelis skirtumas – laimėjusi komanda. Šį ketvirtį sėkmingiau sužaidė svečiai iš Vievio ir padidino savo persvarą iki 15 taškų (65:50).

Ir nors skirtumas nebuvo beviltiškai didelis jog nepavyktų sugrąžinti intrigos į rungtynes, „PGT“ komandai žaidimas nebesiklijavo, o varžovai rengė vieną sėkmingą ataką po kitos. Sužaidus 3 minutes, komandas skyrė 20 taškų (73:53). Nesikeičiant vaizdui aikštelėje, „PGT“ sudėjo ginklus, kas varžovas leido įgyti net 31 taško persvarą (89:58). Visgi, paskutines 2 minutes svečiai atleido vadžias, kas leido „PGT“ sumažinti triuškinantį skirtumą iki 21 taško ir rungtynės baigėsi rezultatu 74:95 (8:23, 26:16, 16:26, 24:30).

Skaičiai: nors rungtynių rezultatas prognozuotų, kad visose grafose turėtų pirmauti „Žiedo“ komanda, visgi taip neatsitiko. „PGT“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 47:44. „Žiedas“ pranašumą įrodė perimdami kamuolius, šioje statistinėje grafoje laimėjo 10:3, kas parodo gerą komandos fizinį pasirengimą ir leido greičiau judėti aikštelėje net žaidžiant su mažesne rotacija.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žiedo“ komandos atstovas Vidas Braziulis, kuris surinko 24 naudingumo balus.

„PGT“ komandoje pasižymėjo: Visvaldas Ašmena 16 tšk. (3/3 trit. met., 8 atk. kam.), Eligijus Ašmena 15 tšk. (19 naud. b.), Konstantinas Bakanovas 14 tšk. (1/10 trit. met., 11 atk. kam.). Taip pat norėčiau išskirti Vaidą Jukavičių, kuris surinko tik 4 taškus, bet atkovojo net 11 kamuolių.

„Žiedo“ komandoje pasižymėjo: Vidas Braziulis 26 tšk. (24 naud. b.), Lukas Kameneckas 15 tšk. (11 atk. kam., 22 naud. b.), Rytis Kameneckas 14 tšk..

Rungtynių akimirkos (Titas Pacauskas): [nuotraukų galerija]