„Roda“ toliau neklumpa, įveikta ir „Žemkausta-Alvameta“ komanda

„Roda“ toliau neklumpa, įveikta ir „Žemkausta-Alvameta“ komanda 461

Sausio 13 dieną sužaistos dar vienerios EKKL rungtynės, kuriose susitiko čempionato lyderiai „Roda“ (9/0) ir pavadinimą pakeitę „Žemkausta-Alvameta“ (3/6). Šios komandos užbaigė pirmąją 2019 metų savaitę ir X turą. Nors turnyrinėje lentelėje užimamos vietos (1 ir 10 atitinkamai) daug intrigos nežadėjo, tačiau sezone įvykusi pertrauka įnešė šiek tiek netikėtumų.

Rungtynes geriau pradėjo aikštelės šeimininkai „Roda“, kurie laimėjo sausą atkarpą 9:0. Ir nors prabudo svečiai, jiems nesisekė stabdyti čempionatų lyderių atakų, o sužaidus 4 minutes ekipas jau skyrė 13 taškų – 17:4. Esant tokiam nepagarbiam rezultatui „Žemkausta-Alvameta“ paprašė minutės pertraukėlės. Grįžę po jos pradėjo žaisti visai kitokį žaidimą. Daugiausiai Pauliaus Kazlausko pastangomis, svečiai laimėjo atkarpą 13:1 ir sumažino atsiliką iki minimumo – 18:17. Visgi, pirmojo ketvirčio paskutines minutes sėkmingiau sužaidė „Roda“ ir ketvirtis baigėsi rezultatu 32:24.

Antrąjį ketvirtį vėl geriau pradėjo aikštelės šeimininkai. Jie persvarą padidino iki 15 taškų (39:24). Ir nors svečiai kabinosi nagais ir dantimis į savo varžovus, čempionato lyderiams tai buvo nė motais. Likus žaisti 2 minutes, komandas jau skyrė 21 taškas (60:39). Paskutines kėlinio minutes geriau sužaidė „Žemkausta-Alvameta“. Jiems pavyko sumažinti skirtumą iki 15 taškų. Antrasis ketvirtis baigėsi rezultatu 28:21, o bendras rungtynių rezultatas po dviejų kėlinių – 60:45 "Rodos" naudai.

Grįžę po ilgosios pertraukos komandos nepamiršo ko čia susirinko. Žaidė gražų atakuojantį krepšinį. Abi komandos atliko daug keitimų, kas leido palaikyti didelį rungtynių tempą. Nors svečiai nenuleido rankų, vis dėlto „Roda“ laimėjo ir trečiąjį ketvirtį  rezultatu 25:18. Prieš paskutinį ketvirtį švieslentėje degė triuškinamas rezultatas 85:63.

Paskutinį ketvirtį komandos išėjo sužaisti vedami pareigos. Aikštelės šeimininkų pranašumas augo. Vienu metu buvo pasiektas didžiausias skirtumas – 35 taškai (103:68). Kol „Roda“ smaginosi, svečiai „Žemkausta-Alvameta“ jau galvojo apie ateities rungtynes. Paskutinį ketvirtį komandos baigė 22:12 „Roda“ naudai,  o rungtynes rezultatu 107:75 (32:24, 28:21, 25:18, 22:12).

„Roda“ pakeitė savo profilį ir „tapo“ stogdengių komanda. Jie šiose rungtynėse blokavo net 8 varžovų metimus. 4 blokus atliko Motiejus Gimžauskas.

Naudingiausiu šių rungtynių žaidėju tapo „Roda“ atstovas – Justinas Kursevičius, kuris surinko 39 naudingumo balus.

„Roda“ komandoje pasižymėjo: Justinas Kursevičius 24 tšk. (8 atk. kam., 12 rez. perd., 39 naud. b.), Lukas Aleksiūnas 18 tšk. (9 atk. kam., 20 naud. b.), Motiejus Gimžauskas 15 tšk. (5/5 dvit. met., 7 atk. kam., 4 bl., 24 naud. b.), Karolis Kursevičius 14 tšk. (5 atk. kam., 19 naud. b. per 12min.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Audrius Ščerba 18 tšk. (17 atk. kam., 22 naud. b.), Audrius Driaučiūnas 18 tšk. (7 atk. kam., 16 naud. b.), Darius Arlauskas 18 tšk. (8 atk. kam.). Atskiro paminėjimo vertas Audrius Parniauskas, kuriam nekrito metimai, bet jis puikiai maitino komandos draugus kamuoliais, atliko 8 rezultatyvius perdavimus.