Po trijų kėlinių dar pirmavę SK „Centauras“ vyrukai subyrėjo ketvirtajame prieš „Žemkausta-Alvameta“ komandą 547

Balandžio 11 dieną tęsėsi EKKL aštuntfinalio etapas. Elektrėnų profesinio mokymo centro sporto salėje susitiko „Žemkausta-Alvameta“ ir SK „Centauras“. Abi šios komandos kovojo EKKL II etapo B grupėje. „Žemkausta-Alvameta“ užėmė 2 vietą, o SK „Centauras“ – 3, tad laukė rimta dvikova iki paskutinio teisėjų švilpuko.

Rungtynių pradžia vyko apylygiai – sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus 10:10. Antrojoje pirmojo ketvirčio dalyje spurtavo „Žemkausta-Alvameta“, kurie pirmąsias 10 minučių laimėjo rezultatu 32:18. Antrasis kėlinys vyko visiškai kitokiu scenarijumi, jau nuo pirmų minučių SK „Centauras“ pradėjo lipti per galvas „Žemkausta-Alvameta“ komandai ir tai davė vaisių – likus žaisti 2:42 jaunieji elektrėniškiai išlygino rungtynių rezultatą 41:41. Likusį laiką SK „Centauras“ sužaidė idealiai – pelnė 6 taškus be atsako ir laimėjo ketvirtį 29:9, kas leido pirmauti po dviejų kėlinių rezultatu 47:41.

Po ilgosios pertraukos SK „Centauras“ tęsė varžovų krepšio apgultį ir buvo padidinę pranašumą iki 8 taškų (51:43), bet tuomet žaidimo vadžias į savo rankas perėmė „Žemkausta-Alvameta“, kurie likus žaisti 4 minutes išlygino rungtynių rezultatą 53:53. Likusį laiką šiek tiek sėkmingiau sužaidė „Žemkausta-Alvameta“ ir laimėję ketvirtį 22:14, po trijų kėlinių išsiveržė į priekį rezultatu 63:61. Laukė artima kova, kadangi skirtumas buvo vos 2 taškai. Tačiau visai kitokios nuomonės buvo „Žemkausta-Alvameta“ komanda, kurie paskutines 10 minučių laimėjo rezultatu 26:10 ir laimėjo rungtynes rezultatu 89:71 (32:18, 9:29, 22:14, 26:10). Serijoje iki 2 pergalių „Žemkausta-Alvameta“ išsiveržė į priekį 1:0.

Skaičiai: nors SK „Centauras“ ir laimėjo kovą po krepšiais 50 prieš 48, tačiau esminis rodiklis rungtynėse – pataikymas iš dviejų taškų zonos. Čia „Žemkausta-Alvameta“ realizavo 48% mestų dvitaškių metimų, o SK „Centauras“ tik 33%. Taip pat vyresnieji „Žemkausta-Alvameta“ žaidėjai rodė daugiau komandinį žaidimą, atlikdami 19 rezultatyvių perdavimų, kai SK „Centauras“ atliko 11.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ atstovas Audrius Jakštonis, kuris surinko 28 naudingumo balus.

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Audrius Jakštonis 28 tšk. (4/6 trit. met., 11 atk. kam., 28 naud. b.), Mantas Maslenikovas 21 tšk. (3/11 trit. met., 7 atk. kam., 24 naud. b.), Giedrius Prabulis 16 tšk. (3/11 dvit. met., 7 atk. kam., 7 per. kam., 22 naud. b.). Taip pat norėčiau paminėti Paulių Kazlauską, kuris atliko dvigubą dublį, pelnydamas 11 taškų ir atkovodamas 13 atšokusių kamuolių.

SK „Centauras“ pasižymėjo: Nerijus Kaminskas 24 tšk. (5/5 baud. met., 6 atk. kam., 22 naud. b.), Lukas Jančiauskas 14 tšk. (8/10 baud. met., 9 atk. kam., 19 naud. b.), Danielius Baslyk 14 tšk. (4/17 dvit. met.). Atskiro paminėjimo vertas Gabrielius Bielskis, kuris atkovojo 15 kamuolių – geriausias rezultatas rungtynėse.

Rungtynių akimirkos (Titas Pacauskas): [nuotraukų galerija]

Rungtynių vaizdo transliacija: [vaizdo įrašas Nr1] [vaizdo įrašas Nr2]