Po ilgosios pertraukos gynybinę sieną pastatę „Statybos“ vyrukai nugalėjo „Rumšiškes“ 524

Kovo 16 dieną A. Brazausko gimnazijoje susitiko EKKL II etapo A grupės komandos, aikštelės šeimininkai KK "Statyba" (2/1) ir svečiai iš Rumšiškių KK "Rumšiškės" (1/2). Svečiai į rungtynes atvyko be savo lyderio Manto Gudeliausko, bet tai tikrai nežadėjo lengvos pergalės "Statybos" komandai.

Rungtynėse pirmieji pasižymėjo aikštelės šeimininkai. Bet dar tą pačią minutę rezultatas buvo išlygintas. Rungtynių pradžioje vyko taškų lenktynės, pirmavo tai viena, tai kita komanda. „Statybai“ įgijus 3 taškų persvarą (7:4), sėkmingą atkarpą 10:0 sužaidė rumšiškiečiai, kurie išsiveržė į priekį rezultatu 14:7. Tuomet sakė sėkminga „Statybos“ atkarpa 6:0 ir skirtumas liko vos vienas taškas (13:14). Visgi ketvirtį geriau užbaigė svečiai ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo rezultatu 18:15.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie trumpai buvo išsiveržę į priekį (19:18). Bet tuomet apie save priminė „Rumšiškių“ komandos legionieriai iš Kaišiadorių – Lukas Kandratavičius pelnė 5 taškus, jam puikiai talkino Tomas Bumbulevičius, kuris pataikė tolimą metimą. Po kaišiadoriečių desanto sausos atkarpos 8:0, „Rumšiškės“ vėl pirmavo (26:19). Likusį laiką komandos draugiškai rinko taškus ir nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Ketvirtis baigėsi rezultatu 18:15, svečių naudai. Po dviejų kėlinių „Rumšiškės“ pirmavo 36:30.

Po ilgosios pertraukos atgijo „Statybos“ komanda, kuriems pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų (35:38). Daugiau noro ir pastangų rodydami aikštelės šeimininkai pasiekė savo, sužaidus 6 minutes trečiajame kėlinyje, rezultatas tapo lygus 41:41. Ir kaip lietuvių liaudis sako – trukt už vadžių, vėl iš pradžių. Per likusį laiką „Statybos“ vaikinams pavyko išsiveržti į priekį, kai taiklų tolimą metimą pataikė Vilius Bauras (46:43), bet likusias pusantros minutės sėkmingiau sužaidė daugiau patirties turintys rumšiškiečiai ir susigrąžino minimalų pranašumą (47:46). Trečiąjį ketvirtį „Statyba“ laimėjo 16:11.

Vos 1 taško skirtumas žadėjo tikrą nervų karą paskutiniame ketvirtyje. Kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie sužaidė sėkmingą atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 53:47. Rumšiškiečiai pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje įmetė sužaidus 4 minutes, kai pavyko pasižymėjo Tomui Bumbulevičiui. Prie Tomo prisijungė dar vienas legionierius iš Kaišiadorių – Darius Lukoševičius, kuris pataikė tolimą metimą ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (52:55). Užbėgant įvykiams už akių – tai buvo vienintėliai 5 „Rumšiškių“ komandos taškai ketvirtajame kėlinyje. Paskutinį ketvirtį „Statyba“ užbaigė atkarpa 5:0 ir apgynę savo tvirtovę, iškovojo pergalę rezultatu 60:52 (15:18, 15:18, 16:11, 14:5).

Skaičiai: nors puolime neblizgėjo nei viena komanda ir pataikymo procentas tikrai žemas, nuo baudų metimo linijos sekėsi atakuoti kur kas geriau. „Statyba“ atakavo kiek neįprastai aukštu sau 67% taiklumu, „Rumšiškės“ baudas realizavo 56% taiklumu. Rungtynių nugalėtojai geriau dalijosi kamuoliu, kas galbūt ir buvo raktas į sėkmę. „Statyba“ atliko 15 rezultatyvių perdavimų, kai tuo tarpu „Rumšiškės“ tik 9.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Statybos“ žaidėjas.. Ne, ne Arvydas Ivanauskas. Tai Donatas Kudžma, kuris surinko 25 naudingumo balus.

„Statybos“ komandoje pasižymėjo: Arvydas Ivanauskas 14 tšk. (4/4 baud. met., 13 atk. kam., 23 naud. b.), Donatas Kudžma 12 tšk. (11 atk. kam., 25 naud. b.), Vilius Bauras 9 tšk. (7 atk. kam., 6 kl.).

„Rumšiškių“ komandoje pasižymėjo: Tomas Bumbulevičius 15 tšk. (4 rez. perd.), Mindaugas Čižauskas 13 tšk. (9 atk. kam., 15 naud. b.). Įspūdingai po krepšiais kovojo Vytautas Bukėnas ir Arnelijus Kriugžda, kurie atitinkamai atkovojo 19 ir 12 atšokusių kamuolių.

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]