2020 metų EKKL Taurės turnyro čempionai - KK "Žiežmariai"

2020 metų EKKL Taurės turnyro čempionai - KK "Žiežmariai" 598

Vasario mėnesio pirmojoje pusėje vyko EKKL Taurės turnyro kovos. Sužaistose rungtynėse netrūko daug kovos, įspūdingų asmeninių rezultatų. Turnyro finale susikovė praėjusių metų Čempionai Žiežmarių KK „Žiežmariai“ ir „TPA-Elmenhorster“ komanda. Kaip vyko turnyras – išsamiau šioje apžvalgoje.

EKKL Taurės turnyro pirmasis etapas

Vasario 4 dieną pirmieji į kovą dėl kelionės link EKKL Taurės turnyro trofėjaus stojo Vievio KK „Žiedas“ ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“. Pirmajame rungtynių kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgauti pranašumo ir ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 19:19. Antrajame ketvirtyje geriau užpulti sekėsi aikštelės šeimininkams, kurie laimėo ketvirtį 18:12 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 37:31. Po ilgosios pertraukos neįtikėtinai patrauklų ketvirtį sužaidė aikštelės šeimininkai, kurie kėlinį laimėjo daugiau nei dvigubai – 30:13. Į lemiamą ketvirtį „Žiedas“ atsinešė 23 taškų pranašumą ir atleido žaidimo vadeles, ko pasekoje „Žemkausta-Alvameta“ vyrukai sėkmingai rinko taškus puolime (14:29) ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų. Rungtynės baigėsi rezultatu 81:73, aikštelės šeimininkų naudai. Nugalėtojų gretose daugiausiai taškų pelnė Lukas Jančiauskas. „Žemkausta-Alvameta“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė Julius Abrutis, pelnęs 22 taškus.

Vasario 6 dieną įvyko dar du pirmojo etapo susitikimai. Pirmajame susitiko aikštelės šeimininkai Rumšiškių KK „Rumšiškės“ ir svečiai Žiežmarių KK „Žiežmariai“. Prieš tris savaites vykusiame mače savo pranašumą įrodė žiežmariečiai, tad ir šiose rungtynėse jau nuo pirmų minučių kibo į atlapus aikštelės šeimininkams ir jau po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį rezultatu 14:17. Antrajame ketvirtyje svečiai ir toliau kontroliavo žaidimą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 30:37. Po ilgosios pertraukos rumšiškiečiai nieko prieš žiežmariečių žaidimą negalėjo pastatyti ir pralaimėjo dar vieną ketvirtį 16:18. Paskutiniame ketvirtyje vyko taškų lenktynės, kuriose vėl gi geriau pasirodė svečiai – 24:29, kurie ir laimėjo rungtynes rezultatu 70:84. Aikštelės šeimininkų gretose 19 taškų pelnė Deividas Kalinauskas. Svečių gretose nesulaikomai rungtyniavo Laimonas Alionis, kuris pelnė net 34 taškus.

Antrojoje Vasario 6-osios dvikovoje pečius surėmė dvi Kaišiadorių komandos – nominalūs aikštelės šeimininkai „TPA-Elmenhorster“ ir svečių teisėmis žaidę „Megalinija“ krepšininkai. Pirmajame kėlinyje komandas kaustė įtampa, dėl ko sunkiai sekėsi rinkti taškus. Po pirmojo kėlinio į priekį išsiveržė „TPA-Elmenhorster“ komanda, rezultatu 14:11. Antrajame kėlinyje komandos ėjo koja kojon, o ketvirtis baigėsi rezultatu 15:16 ir prieš ilgąją pertrauką „Megalinija“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (29:27). Po ilgosios pertraukos nei vienai komandai nepavyko primesti savojo žaidimo, žaidimas vyko apylygiai, o ketvirtasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 56:56, kas reiškė jog komandoms teks žaisti papildomas 5 minutes. Tiesa, to nepakako, pirmasis pratęsimas baigėsi lygiu rezultatu 7:7 ir rungtynės buvo pratęstos dar 5 minutėmis. Tik po 50 gryno žaidimo minučių pavyko išsiaiškinti rungtynių nugalėtoją, kuriuo tapo „TPA-Elmenhorster“ komanda, laimėjusi rungtynes rezultatu 75:72. Nugalėtojų gretose daugiausiai, 24 taškus, pelnė Mantas Radvilas. „Megalinija“ komandoje Edgaras Žukauskas pelnė 26 taškus.

Vasario 9-ąją paskutinės rungtynės vyko tarp KK „Roda“ ir KK „Statyba“. Tiesa, po rungtynių buvo nuspręsta diskvalifikuoti „Rodos“ komandą ir jai įskaityti techninį pralaimėjimą 0:20. Taip nutiko dėl to, jog buvo pažeistas nuostatų 6.12 punktas -  Žaidėjas pirmajame (bendrame) rate privalo sužaisti (privalo įžengti į aikštę) 3 rungtynes, kitu atveju jis negalės dalyvauti EKKL taurės turnyre.

EKKL Taurės turnyro pusfinaliai Rumšiškėse

Pirmajame EKKL Taurės turnyro pusfinalyje susitiko dvi Kaišiadorių komandos – KK „Statyba“ ir „TPA-Elmenhorster“. Jau nuo pirmų minučių žaidimo gijas į savo rankas perėmė svečių teisėmis žaidę „TPA-Elmenhorster“ vyrukai, kurie per pirmąsias 10 minučių susikrovė net 15 taškų pranašumą (12:27). Antrajame ketvirtyje vyko taškų lenktynės, kuriose geriau sekėsi, ne itin gausiai susirinkusiems KK „Statyba“ žaidėjams, kurie ketvirtį laimėjo rezultatu 28:22 ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami rezultatu 40:49. Antrąją rungtynių dalį geriau pradėjo daugiau žaidybinės patirties turintys „TPA-Elmenhorster“ vyrukai, kurie trečiajame kėlinyje padvigubino savo pranašumą iki 18 taškų (54:72). Lemiamas ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, kuris baigėsi rezultatu 17:18 ir skelbė „TPA-Elmenhorster“ komandos pergalę rezultatu 71:90, kuri garantavo komandai vietą EKKL Taurės turnyro finale. Pralaimėjusios komandos gretose 30 taškų pelnė Rokas Ašmena. „TPA-Elmenhorster“ komandos gretose rezultatyviausiai pasirodė Arūnas Kavaliauskas, pelnęs 21 tašką.

Antrajame EKKL Taurės turnyro pusfinalyje susitiko Vievio KK „Žiedas“ ir Žiežmarių KK „Žiežmariai“. Rungtynes labiau susikaupę pradėjo žiežmariečiai, kurie pirmąsias 10 minučių laimėjo rezultatu 13:21. Antrajame ketvirtyje komandų žaidimas išsilygino, o ketvirtis baigėsi rezultatu 16:18, kas leido po dviejų kėlinių pirmauti dviženkliu skirtumu (29:39). Po ilgosios pertraukos žaidimas vyko banguotai, Vievio komandos žaidėjams vis pavykdavo sumažinti atsilikimą iki 4-5 taškų, tačiau tuomet sėkminga atkarpa atsakydavo žiežmariečiai ir susigrąžindavo apčiuopiamai saugų pranašumą. Trečiasis ketvirtis baigėsi rezultatu 22:25 – KK „Žiežmariai“ naudai, o prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį skirtumas išaugo iki 13 taškų (51:64). Vos šešiese į rungtynes atvykę Vievio žaidėjai ginklų sudėti neketino ir toliau kibo į atlapus žiežmariečiams, o vienas neatsargus Žiežmarių komandą palaikančio žiūrovo šūksnis pažadino iš tolimojo Vievio atvykusius žiūrovus, kurių garsus palaikymas suteikė „Žiedo“ komandai energijos. Tačiau to nepakako – KK „Žiežmariai“ šventė pergalę rezultatu 67:75 ir pateko į finalą, kuriame gins čempionų vardą. KK „Žiedas“ gretose daugiausiai taškų pelnė Mindaugas Stoškus – 23 taškai. KK „Žiežmariai“ gretose 18 taškų pelnė Laimonas Alionis.

Taurės turnyro finalinė kova

Vasario 16-ąją visi krepšinio gerbėjai rinkosi į Kaišiadorių A. Brazausko gimnaziją, kur vyko finalinė dvikovą tarp dviejų Kaišiadorių rajono komandų – KK „Žiežmariai“ ir „TPA-Elmenhorster“. Komandos į šį turnyro finalą pažvelgė itin rimtai – surinko gausias sudėtis iš geriausių savo žaidėjų. Rungtynių svarba kaustė žaidėjus, o sužaidus 2 minutes, švieslentėje degė rezultatas 2:2. Pirmojo ketvirčio viduryje į aikštelę žvengė nesuskaičiuojamą finalą žaidžiantis KK „Žiežmariai“ generolas – Arvydas Pūras, kuris iškarto smeigė tolimą metimą ir taip išjudino komandas. Ketvirčio pabaigoje geriau sekėsi žiežmariečiams, tačiau paskutinę minutę „TPA-Elmenhorster“ taikliai realizavo du tolimus metimus ir po pirmų 10 minučių susikrovė trapią 2 taškų persvarą (19:21). Po pertraukėlės aikštelėje tęsėsi bekompromisė kova dėl kiekvieno centimetro bei atšokusio kamuolio, įtampa vis labiau augo. Sužaidus 7 minutes, ketvirtąją asmeninę pražangą gavo jauniausias finalinių rungtynių žaidėjas, talentingasis „TPA-Elmenhorster“ komandos atstovas Ignas Mikulis, kuris į teisėjo švilpuką sureagavo per daug emocionaliai ir užsidirbo papildomai techninę pražangą, kuri pabaigė jo pasirodymą šiose rungtynėse. Antrasis ketvirtis baigėsi rezultatu 18:20, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant rezultatui 37:41, „TPA-Elmenhorster“ komandos naudai. Po ilgosios pertraukos komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, ko pasekoje kova vyko ne tik ten, kur buvo darbo įrankis – kamuolys. Paskutinę trečiojo kėlinio minutę „TPA-Elmenhorster“ komandos narys Mantas Radvilas už vaidybą gynyboje buvo apdovanotas technine pražangą, kas tik patvirtino rungtynėse tvyrančią įtampą. Tiesa, Mantas skolingas neliko, jau sekančioje atakoje „išsukiojo“ varžovui čiurnas. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 16:15, o prieš lemiamą ketvirtį priekyje buvo „TPA-Elmenhorter“, rezultatu 53:56. Ketvirtąjį kėlinį labiau susikaupę pradėjo čempionų titulą ginantys žiežmariečiai, kurie per pirmąją ketvirčio minutę pelnė 6 taškus ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (59:58). Visą ketvirtąjį kėlinį žaidimą kontroliavo KK „Žiežmariai“ žaidėjai, kurie sužaidė įspūdingą ketvirtąjį kėlinį (27:11) ir šventė pergalę rezultatu 80:67 bei trečius metus iš eilės kėlė nugalėtojų taurę. Pralaimėjusiųjų gretose Robertas Gurskas pelnė 18 taškų. Čempionų gretose po 25 taškus pelnė Laimonas Alionis ir Arvydas Pūras. Be to, Laimonas tapo ir Taurės turnyro bei finalinės dvikovos naudingiausiu žaidėju. Ketvirtfinalyje prieš KK „Rumšiškės“ surinkęs 23 naudingumo balus, pusfinalyje prieš KK „Žiedas“ – 37, o finale – 34.

"Speedway" Snaiperio konkurso akimirkos: [nuotraukų albumas]. Nuotraukų autorius: Valentinas Leskauskas.

1x1 "Colemont" mini krepšinio turnyro akimirkos: [nuotraukų albumas]. Nuotraukų autorius: Valentinas Leskauskas.

Didžiojo EKKL Taurės turnyro finalo akimirkos: [nuotraukų albumas]. Nuotraukų autorius: Valentinas Leskauskas.

Vasario 16-oji krepšinio žingsniais: [nuotraukų albumas]. Nuotraukų autorė: Viktorija Dalangauskaitė.