Nervų karą laimėjo „Bauwerk-Boen“ komanda, įveikdama „Žemkaustą-Alvametą“

Nervų karą laimėjo „Bauwerk-Boen“ komanda, įveikdama „Žemkaustą-Alvametą“ 527

Kovo 22 dienos vakarą Elektrėnų profesinio mokymo centre įvyko dar vienerios EKKL II etapo rungtynės. Tęsėsi B grupės kovos, kuriose susitiko aikštelės šeimininkai „Bauwerk-Boen“ (3/0) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (3/1). Kiek netikėtai penktadienio rungtynėms, į dvikovą abi komandos rinkosi labai vangiai. Aikštelės šeimininkai turėjo vos 6 žaidėjus, svečiai – 7. Abi komandos II etape žengia be pralaimėjimų, tad šį vakarą kažkam teks patirtį pralaimėjimo kartėlį.

Rungtynės prasidėjo nervingai, nei viena komanda nenorėjo pralaimėti, taip pat reikėjo pataupyti jėgas, nes variantų keitimams neturėjo nei viena komanda. Pirmasis ketvirtis baigėsi taikiu rezultatu 15:15, kas tik parodė, jog komandos yra panašaus pajėgumo. Antrasis ketvirtis vyko taip pat atsargiai ir nervingai. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Antrasis ketvirtis baigėsi rezultatu 17:19, o bendras rezultatas po dviejų kėlinių – 32:34 „Žemkaustos-Alvametos“ naudai.

Per pirmąją rungtynių pusę nei vienai komandai nepavykus įgyti apčiuopiamos persvaros, trečiajame kėlinyje nieko drastiško neįvyko. Nei viena komanda savo žaidime kardinalių pokyčių nepadarė ir kėlinys baigėsi analogišku rezultatu kaip antrasis (19:17), vienintelis skirtumas – laimėjusi komanda. Tad po trečio kėlinio rezultatas buvo lygus – 51:51. Paskutinis ketvirtis buvo toks pat įtemptas ir nervingas, kaip ir pirmieji trys. O rungtynes laimėjo daugiau jėgų išsaugoję ir šaltesniais nervais sužaidę aikštelės šeimininkai „Bauwerk-Boen“ komanda. Galutinis rungtynių rezultatas 75:70 (15:15, 17:19, 19:17, 24:19).

Skaičiai: ypač į akis krenta „Žemkaustos-Alvametos“ komandos mesti tritaškiai metimai (45), kai komanda dvitaškių metė vos vienu metimu daugiau (46). O aikštelės šeimininkai, krepšinio terminais kalbant, laužė po krepšiu, mesdami vos 15 tritaškių metimų ir 53 dvitaškius metimus. Agresyvesnis žaidimas leido išprovokuoti daugiau pražangų (20 prieš 11 svečių išprovokuotų pražangų), o kuo daugiau pražangų, to daugiau baudų metimų – „Bauwerk-Boen“ metė 25 baudų metimus, „Žemkausta-Alvameta“ vos 9.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė atsigaunantis Povilas Makūnas iš „Bauwerk-Boen“ komandos, kuris surinko 32 naudingumo balus.

„Bauwerk-Boen“ komandoje pasižymėjo: Povilas Makūnas 31 tšk. (15 atk. kam., 32 naud. b.), Rytis Kijanskas 13 tšk., Andrius Gumbrevičius 11 tšk. (10 atk. kam., 15 naud. b.). Dar du komandos žaidėjai pasižymėjo atkovotais kamuoliais, bet ne taškais – Saulius Strasevičius ir Artūras Dunda atkovojo po 14 atšokusių kamuolių.

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Laimonas Genčiauskas 15 tšk. (5/15 trit. met.), Giedrius Prabulis 14 tšk. (1/11 trit. met., 8 per. kam.), Audrius Driaučiūnas ir Mantas Maslenikovas po 13 tšk..