Neįtikėtiname trileryje „Statyba“ palaužė „PGT“ komandą

Neįtikėtiname trileryje „Statyba“ palaužė „PGT“ komandą 481

Vasario 3 dienos pavakarę Elektrėnų profesinio mokymo centre susitiko šeimininkai „PGT“ (4/7) ir svečiai iš Kaišiadorių KK „Statyba“ (9/3). Nors „Statyba“ užima aukštą 2 vietą turnyrinėje lentelėje, o „PGT“ – vos 11, kova buvo visas rungtynes iki paskutinės sekundės. Tai buvo daugiausiai nervų pareikalavusios rungtynės šiais metais.

Pirmieji rungtynėse pasižymėjo svečiai, 4 taškus sumetė „Statybos“ žaidėjas Modestas Vaiciukevičius, bet nieko nelaukę į tai atsakė ir aikštelės šeimininkai, o sužaidus 3 minutes rezultatas tapo lygus 7:7. Tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė jau „PGT“ krepšininkai, kurie likus žaisti 3 minutes pirmavo rezultatu 19:9. Po sėkmingos aikštelės šeimininkų atkarpos, sekė sėkminga svečių atkarpa 6:0, po kurios pavyko sumažinti skirtumą iki 4 taškų (19:15). Paskutines 2 minutes sėkmingiau sužaidė „PGT“ ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 23:15.

Antrajame kėlinyje „Statyba“ kilo į šturmą, bet labai puikiai į visas jų atakas atsakydavo ir varžovai. Visgi, sužaidus 6 minutes rezultatas tapo lygus – 28:28. Tuomet į priekį išsiveržė svečiai. Ir nors „PGT“ komandai buvo pavykę susigrąžinti 2 taškų pranašumą (36:34), ketvirtį sėkmingiau užbaigė „Statybos“ penketukas ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 2 taškais (38:36).

Po pertraukos grįžusios komandos tęsė pradėtą darbą. „Statyba“ padidino savo persvarą iki 6 taškų (42:36), bet su tokiu išsišokimu nesutiko „PGT“ komandos atstovas Audrius Bukauskas, po kurio dviejų tolimų metimų rezultatas tapo vėl lygus – 42:42. Pirmavo tai viena, tai kita komanda, rezultato kitimo kreivė šokinėjo kaip širdies kardiograma, o kėlinys baigėsi trapia „PGT“ komandos persvara (62:61).

Laukė neįtikėtinai intriguojantis paskutinis kėlinys. Po trumpos pertraukėlės grįžę svečiai nieko nelaukė ir surengė įspūdingą spurtą 8:0, kuris leido išsiveržti į priekį 69:62. Ir gal kažkam tai galėjo atrodyti lūžiu šiose rungtynėse, bet taip tikrai negalvojo „PGT“ vyrai. Prabudo Konstantinas Bakanovas, kuris pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino komandos deficitą iki 3 taškų (68:71). Ir nors skirtumas buvo tik 3 taškai, o laiko buvo likę net 4 minutės, visgi įtampa padarė savo. Net 3 žaidimo minutės buvo visiškai tuščios, nei vienai komandai nepavyko pasižymėti, o likus žaisti 1 minutę prasidėjo baudų metimų ir nervų patikrinimų čempionatas. Pirmasis nervus pasitikrinti stojo „PGT“ atstovas Audrius Bukauskas, kuris pataikė 1 baudos metimą. Nieko nelaukę prasižengė ir aikštelės šeimininkai, prie baudų metimo linijos pasiųsdami „Statybos“ bokštą Arvydą Ivanauską, deja jaunuoliui rankos sudrebėjo. Bet Arvydas ne vienas toks, dviejų baudų nepataikė ir „PGT“ komandos lyderis Konstantinas Bakanovas. Po netaiklių metimų kamuolį atsikovojo aikštelės šeimininkai, kuriems nepavyko surengti taiklios atakos, bet dar vieną kamuolį atsikovoję ugniagesiai išprovokavo varžovų pražangą. Jau nuaidėjus rungtynių pabaigos švilpukui dar dvi baudas stojo mesti „PGT“ atstovas, bet tik viena iš jų buvo taikli ir neįtikėtinai daug nervų kainavusias rungtynes laimėjo svečiai iš Kaišiadorių. Rungtynės baigėsi rezultatu 70:71 (23:15, 13:23, 26:23, 8:10).

Skaičiai: šį kartą norėčiau atkreipti dėmesį į komandų taiklumą. Metimai iš žaidimo pataikyti beveik identišku procentu – 38% “PGT” prieš 40% “Statybos”. Bet labiausiai į akis krenta baudų metimai, kurie buvo labai svarbūs rungtynių pabaigoje ir vos nepakišo kojos „Statybos“ komandai. Svečiai baudas metė tik 38% taiklumu, kai tuo tarpu “PGT” pataikė 59% mestų baudų metimų.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė... Spėkite kas. Taip, tai „Statybos“ atstovas, juodąjį dvigubų dublių diržą turintis – Arvydas Ivanauskas, kuris surinko 29 naudingumo balus ir žinoma atliko eilinį savo dvigubą dublį.

„PGT“ komandoje pasižymėjo: Audrius Bukauskas 15 tšk., Mantas Malakauskas 15 tšk. (8 kl.), Eligijus Ašmena 12 tšk. (4/4 baud. met., 10 atk. kam., 20 naud. b.), Konstantinas Bakanovas 12 tšk. (9 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kl). Taip pat puikiai po krepšiu kovojo Erikas Sinkevičius, atkovojęs 11 atšokosių kamuolių ir užfiksavęs geriausią rezultatą komandoje.

„Statybos“ komandoje pasižymėjo: Donatas Kudžma 15 tšk. (7 atk. kam., 6 per. kam., 8 išpr. praž., 26 naud. b.), Arvydas Ivanauskas 13 tšk. (16 atk. kam., 5 rez. perd., 8 išpr. praž., 29 naud. b.), Justas Tilvikas 12 tšk. (8 atk. kam.), Vilius Bauras 12 tšk. (8 atk. kam., 7 kl.).

KK ,,Statyba" atstovo Viliaus Bauro komentaras: Pirmą ratą vertinu tikrai neblogai, užimta antra vieta po pirmo rato mūsų komandai yra tikrai labai aukšta, tačiau iki gero vertinimo pritrūko pergalės prieš ,,Megaliniją" ir geresnio žaidimo prieš Žiezmarių  komanda, nes sužaidėme labai blogas rungtynes. Aišku niekas dar nepasiekta ir viską reiks įrodinėti antram rate iš naujo. Dėl taurės,  tai vėlgi nelabai domėjausi sistema, tik girdėjau, kad praleisim pirmą etapą, tai lauksim varžovų. Norėtusi pagerinti praeitų metų rezultatą, kur pritrūko pergalės iki finalo, tai tą ir bandysime pasiekti, tačiau taurėje tik vienos rungtynės, tai visko gali nutikti.