„Neerzinkite senukų.“ EKKL Didžiosios taurės 3 vietos laimėtojai – „TPA“ komanda 569

Antrojoje dvikovoje susitiko penktadienio vakarą rungtynes pralaimėjusios komandos. Čempionato lyderiai KK „Roda“ buvo nugalėti KK „Rumšiškės“, o „TPA“ buvo priversti pripažinti praėjusių metų čempionų KK „Žiežmariai“ pranašumą. Tad dėl EKKL Didžiosios taurės trečiosios vietos susikovė KK „Roda“ ir „TPA“. „TPA“ komanda į šias rungtynes atvyko tik šešiese, tad KK „Roda“ tai turėjo būti lyg paprastas pasivaikščiojimas parke, o kaip buvo – skaitykite toliau.

Rungtynes geriau pradėjo KK „Roda“, kurie per 2 minutes susikrovė 7 taškų pranašumą (7:0). Tačiau apie save priminė ir „TPA“ komanda, kurie kėlinio antroje pusėje prisivijo varžovus ir išlygino rezultatą 19:19. Visgi, ketvirčio pabaigą geriau sužaidė KK „Roda“ ir pirmąjį kėlinį laimėjo 26:23. Antrasis kėlinys vyko kaip ir pirmasis – kėlinio pradžią priklausė čempionato lyderiams KK „Roda“, kurie išlaikė saugų atstumą beveik iki kėlinio pabaigos. Likus žaisti 1:25 Marius Radvilas pirmuoju baudos metimu išlygino rezultatą (47:47), o antruoju išvedė savo komandą į priekį (48:47). Paskutinėje atakoje Algis Petravičius pridėjo taiklų tolimą metimą ir „TPA“ ketvirtį laimėjo 28:21, bei po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 51:47.

Per ilgąją pertrauką išvadas padarę KK „Roda“ vaikinukai vos per 2 minutes išlygino bei persvėrė rezultatą savo naudai, o tuomet prasidėjo pasiutpolkė aikštelėje – pirmaujanti komanda keitėsi net 9 kartus, o rezultatas lygus buvo 5 kartus. Šį neramų ir įtemptą ketvirtį laimėjo KK „Roda“ rezultatu 23:18, o prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį pirmavo minimaliu skirtumu (70:69). Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje aikštelėje vaizdas nesikeitė – pirmavo tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti 3 minutes rezultatas vis dar buvo lygus 81:81, bet tuomet paskutines jėgas sukaupęs „TPA“ kolektyvas kilo į šturmą ir laimėjo Mažojo finalo rungtynes rezultatu 83:90 (26:23, 21:28, 23:18, 13:21). Verta paminėti, kad „TPA“ komandai šis sezonas lygoje yra debiutinis.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „TPA“ atstovas, geležinis žmogus, Marius Radvilas, kuris surinko 37 naudingumo balus. Per dvi dienas Marius sužaidė 80 minučių.

KK „Roda“ pasižymėjo: Lukas Aleksiūnas 32 tšk. (10 atk. kam., 31 naud. b.), Justinas Kursevičius 19 tšk. (2/14 trit. met., 7/9 baud. met., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Karolis Kursevičius 10 tšk. (9 atk. kam., 17 naud. b.).

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Marius Radvilas 34 tšk. (8/14 trit. met., 8 atk. kam., 37 naud. b.), Ignas Mikulis 25 tšk. (7/7 baud. met., 9 rez. perd., 5 kl., 9 išpr. praž., 33 naud. b.), Egidijus Plenta 18 tšk. (13 atk. kam., 27 naud. b.).

Rungtynių akimirkos: [nuotraukų galerija] [nuotraukų galerija]