„Megalinija“ tik po papildomų 5 minučių kovos įveikė „TPA“ komandą

„Megalinija“ tik po papildomų 5 minučių kovos įveikė „TPA“ komandą 538

Be lyderių rungtyniavę „TPA“ vyrukai II etape pralaimėjo 4 kartą. „Megalinija“ komandai tai buvo pirmoji pergalė.

Paskutinės, bet tikrai ne prasčiausios rungtynės Balandžio 2 dienos vakarą, vyko A. Brazausko gimnazijoje. Čia susitiko EKKL II etapo A grupės komandos – aikštelės šeimininkai „TPA“ (1/4) ir svečių teisėmis žaidę „Megalinija“ (1/3). „TPA“ komandos laukė sunki kova, kadangi komandos registruotų žaidėjų sąraše ir vėl nebuvo dviejų geriausių komandos žaidėjų – Dariaus Gervicko ir Mariaus Radvilos.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie sužaidus 4 minutes turėjo susikrovę 8 taškų pranašumą (10:2). Ir nors „TPA“ komanda buvo priartėjusi prie varžovų iki 2 taškų (10:8), ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „Megalinija“ ir padidino savo pranašumą iki 10 taškų. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 22:12. Antrajame ketvirtyje komandų žaidimas išsilygino – kėlinys baigėsi rezultatu 17:16, svečių naudai. Po dviejų kėlinių „Megalinija“ pirmavo 39:28.

Po ilgosios pertraukos žaidimas aikštelėje nesikeitė. Pirmąją kėlinio dalį komandos keitėsi sėkmingomis atakomis. Antrojoje kėlinio dalyje aikštelės šeimininkai perėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir laimėjo ketvirtį rezultatu 16:12. Sėkminga kėlinio pabaiga leido sumažinti skirtumą iki 7 taškų (51:44) prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį. Gerai užbaigę trečiąjį, taip pat gerai pradėjo ir ketvirtąjį, sužaidus 2 minutes „TPA“ komanda išlygino rezultatą 55:55. Likusį laiką komandos sužaidė visiškai lygiai, tad lemiamu turėjęs tapti ketvirtasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 67:67 ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Papildomas 5 minutes geriau sužaidė svečiai, laimėję pratęsimą 7:2. Rungtynės baigėsi rezultatu 69:74 (12:22, 16:17, 16:12, 23:16, 2:7), „Megalinija“ komandos naudai.

Skaičiai: visi žinome, kad „TPA“ yra tritaškininkų komanda ir nors šiose rungtynėse nebuvo pagrindinių dviejų metikų, aikštelės šeimininkai išmetė daugiau tritaškių nei dvitaškių. Iš toli „TPA“ atakavo 41 kartą, svečiai „Megalinija“ – 26 kartus. Kiti statistiniai rodikliai panašūs, vienintėlis išskirtinumas – perimti kamuoliai, „TPA“ perėmė 8 kamuolius, „Megalinija“ iš varžovų nugvelbė 17 kamuolių.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „TPA“ komandos atstovas, jaunasis talentas Ignas Mikulis, kuris sužaidė visas 45 minutes ir surinko 32 naudingumo balus.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Ignas Mikulis 21 tšk. (7/7 baud. met., 10 atk. kam., 8 išpr. praž., 32 naud. b.), Egidijus Plenta 19 tšk. (14 atk. kam., 20 naud. b.), Mantas Petkevičius 10 tšk. (9 atk. kam.), Saulius Venskus 10 tšk..

„Megalinija“ komandoje pasižymėjo: Edgaras Žukauskas 18 tšk. (5 kl., 15 naud. b.), Tomas Lapašinskas 15 tšk. (13 atk. kam., 8 išpr. praž., 20 naud. b.), Gediminas Jurevičius 11 tšk. (16 atk. kam., 5 per. kam., 24 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]