Lygos audsaiderių dvikovoje pergalę iškovojo „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ ekipa

Lygos audsaiderių dvikovoje pergalę iškovojo „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ ekipa 460

Sausio 13 dieną pirmosios savaitgalio rungtynės vyko A. Brazausko gimnazijoje. Čia susitiko dvi paskutines turnyrinės lentelės vietas užimančios komandos „Vytis“ (0/8) ir svečių teisėmis žaidę „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ (0/8). Turnyrinės lentelės skaičiai kėlė intrigą, kam gi pavyks iškovoti pirmąją ne tik šių metų, bet ir šio sezono pergalę ir pagaliau pakilti iš lentelės dugno. Šventinės pertraukos metu abi komandos darė savo darbus,  „Vytis“ pasikvietė kelis naujus žaidėjus, o „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ tobulino savo derinius.

Rungtynės prasidėjo nervingai, abiejoms komandoms nepavyko sėkmingai užpulti, pirmieji taikiklius suderino jaunieji svečiai, kai sužaidus nepilnas 2 minutes pasižymėjo Martynas Žilionis. Tuomet prabilo ir „Vytis“ komandos vienas lyderių Mantas Morkūnas. Prasidėjusiose taškų lenktynėse geriau sekėsi „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandos žaidėjams, kurie laimėjo pirmąjį ketvirtį rezultatu 21:18.

Antrąjį ketvirtį komandos pradėjo ledo ritulį primenančiu manevru – buvo pakeisti visi 10 prieš tai aikštelėje buvę žaidėjai, bet komandų žaidimas iš esmės nepasikeitė. Aikštelėje komandos demonstravo daug broko, netaiklių metimų ir klaidų. Likus žaisti 2 minutes „Vyčio" ekipai pavyko išlyginti rungtynių rezultatą 29:29, tačiau tada į priekį pabėgo svečiai, kurie laimėjo atkarpą 5:0. Antrasis kėlinys baigėsi draugišku rezultatu 13:13, o bendru rezultatu – 34:31 po pirmos rungtynių dalies priekyje išsilaikė „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai, jie laimėjo atkarpą 4:0 ir išsiveržė į priekį 38:31. Po šio momento žaidimo vadžias į savo rankas perėmė KK „Vytis“ ekipos lyderis Mantas Morkūnas, po kurio dviejų taiklių tritaškių metimų aikštelės šeimininkai pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 39:38. Nors svečiai dar buvo išsiveržę į priekį minimaliu skirtumu, trečiojo ketvirčio pabaigą geriau sužaidė KK „Vytis“ komanda, tiksliau gal reikėtų sakyti Mantas Morkūnas. Daugiausiai šio žaidėjo pastangų ir taiklių metimų dėka „Vytis“ laimėjo kėlinį – 16:11. Po trijų kėlinių bendru rezultatu 47:45 jau pirmavo aikštės šeimininkai.

Pirmieji 3 kėliniai vyko atkakliai, kas žadėjo puikią kovą ir ketvirtajame kėlinyje. Pirmąsias 5 minutes komandos keitėsi taikliomis atakomis, tačiau tada kažkas įvyko su „Vytis“ komanda. Po taiklaus Aivio Radlinsko baudos metimo, rezultatas tapo 53:47, o šeimininkų komanda sustojo. Svečiai laimėjo atkarpą net 16:0, išsiveržė į priekį 9 taškais ir jau nebepaleido pergalės iš savo rankų. Paskutinis ketvirtis baigėsi rezultatu 9:18, o rungtynės – 56:63 (18:21, 13:13, 16:11, 9:18).

• Abi komandos suklydo net 50 kartų („Vytis“ – 29, „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ – 21).
  • Atkovojo 129 kamuolius, atitinkamai  65 ir 64.
  • Rungtynėse užfiksuoti 3 dvigubi dubliai – 2 atliko „Vyčio“ žaidėjai, vieną -  „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ ekipos žaidėjas.

Naudingiausiai šioje dvikovoje žaidė „Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komandos žaidėjas – Domantas Prokarenka. Jis surinko 23 naudingumo balus.

„Vytis“ komandoje pasižymėjo: Aivis Radlinskas 14 tšk. (6 atk. kam., 7 kl., 5 išpr. praž.), Lukas Adomavičius 13 tšk. (17 atk. kam., 6 išpr. praž., 21 naud. b.), Mantas Morkūnas 13 tšk. (11 atk. kam., 6 kl., 3 bl., 14 naud. b.).

„Kaišiadorys ŠSPC-Savex“ komndoje pasižymėjo: Domantas Prokarenka 14 tšk. (16 atk. kam., 23 naud. b.), Tadas Milkevičius 7 tšk. (8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kl.), Martynas Žilionis 7 tšk..