KK „Žiedas“ savo tvirtovėje krito prieš „Žemkaustą-Alvametą“

KK „Žiedas“ savo tvirtovėje krito prieš „Žemkaustą-Alvametą“ 512

Savaitės viduryje vyko trejos EKKL antrojo etapo rungtynės, kurios buvo žaidžiamos trijuose miesteliuose. Vievyje susitiko aikštelės šeimininkai KK „Žiedas“, kurie priėmė svečius „Žemkausta-Alvameta“. Į namų rungtynes „Žiedas“ susirinko vos šešiese, kai tuo tarpu vis geresnį žaidimą demonstruojantys svečiai atvyko net devyniese, kas „Žiedui“ reiškė sunkią kovą.

Pirmąją pirmojo kėlinio pusę geriau žaidė aikštelės šeimininkai, kurie sužaidus 5 minutes turėjo 5 taškų pranašumą (11:6). Bet tuomet iššovė svečių vienas iš lyderių – Mantas Maslenikovas, po kurio 5 taškų iš eilės „Žemkausta-Alvameta“ išsiveržė į priekį 1 taško persvara (12:11). Kėlinio pabaigoje tas pats Mantas Maslenikovas smeigė dar vieną savo tritaškį ir po pirmųjų 10 minučių svečiai pirmavo rezultatu 15:13.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Žiedo“ komanda, kurie buvo persvėrę rezultatą savo naudai (18:15), bet tuomet prabudo „Žemkausta-Alvameta“, kurie išrikiavo savo toliašaudę artileriją – Audrių Ščerbą, Audrių Jakštonį, Julių Abrutį, kurie sugrąžino komandai 2 taškų pranašumą (25:23). Antrasis ketvirtis turėjo patikti žiūrovams, kadangi buvo daug taiklių metimų, kurie pirmaujančią komandą keitė dažniau nei moterys keičia savo nuomonę. Antrąjį kėlinį rezultatu 22:21 laimėjo „Žemkausta-Alvameta“, kurie po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 37:34.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taip pat, kaip ir pirmieji du – „Žiedas“ surengė rezultatyvias atakas ir išsiveržė į priekį 40:37. Trečiasis ketvirtis savo intensyvumu priminė antrąjį, buvo daug taiklių metimų iš visų pozicijų, pirmaujanti komanda keitėsi kas antroje atakoje, bet vėl gi, ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „Žemkausta-Alvameta“, kurie susigrąžino persvarą į savo pusę ir po trijų kėlinių pirmavo 59:52.

Prieš ketvirtąjį kėlinį „Žiedo“ viltis laimėti dar vis ruseno, tik neaišku kiek dar laikys aikštelės šeimininkų baterijos. Pirmų trijų kėlinių scenarijus nepasikartojo – sužaidus 5 minutes „Žemkausta-Alvameta“ pirmavo jau 14 taškų skirtumu (68:54), kas parodė, kad visgi „Žiedo“ baterijos išseko anksčiau laiko. Kas pavyko aikštelės šeimininkams, tai nepaleisti varžovų dar didesniu skirtumu. Runtynės baigėsi svečių pergale, rezultatu 62:78 (13:15, 21:22, 18:22, 10:19).

Skaičiai: nekalbant apie statistiką, aikštelės šeimininkams koją pakišo trumpas atsarginių suolelis, kas išsekino komandos lyderius ir neleido rimčiau kibti varžovams į atlapus. Žvelgiant į statistiką, norėčiau atkreipti dėmesį į pražangas, abi komandos prasižengė po 9 kartus, kas parodo, kad komandos žaidė minkštai ir išmetė daug metimų toliau nuo krepšio. Svečiai atkovojo 44 kamuolius, „Žiedas“ – 36. „Žemkausta-Alvameta“ taip pat geriau dalinosi kamuoliu – 17 rezultatyvių perdavimų, prieš 8 „Žiedo“ komandos.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ komandos vadovas Audrius Ščerba, kuris surinko 24 naudingumo balus.

„Žiedo“ komandoje pasižymėjo: Vidas Baziulis 17 tšk. (6 atk. kam.), Mindaugas Stoškus 16 tšk. (12 atk. kam., 22 naud. b.), Rytis Kameneckas 14 tšk..

„Žemkaustos-Alvametos“ komandoje pasižymėjo: Mantas Maslenikovas 23 tšk. (7/16 trit. met., 6 atk. kam., 6 kl., 19 naud. b.), Audrius Ščerba 17 tšk. (7/8 dvit. met., 14 atk. kam., 24 naud. b.), Audrius Jakštonis 14 tšk. (14 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. b.).