„Karalius mirė – tegyvuoja karalius!“ Naujieji EKKL Čempionai – KK „Rumšiškės“

„Karalius mirė – tegyvuoja karalius!“ Naujieji EKKL Čempionai – KK „Rumšiškės“ 570

Paskutinės sezono rungtynės, bei sezono vyšnia ant torto tapo dvikova tarp lygos debiutantų KK „Rumšiškės“ ir praėjusio sezono čempionų KK „Žiežmariai“. Rumšiškiečiai pusfinalyje įveikė šio sezono lyderius KK „Roda“, o žiežmariečiai nugalėjo „TPA“ krepšininkus. Nors KK „Rumšiškės“ šis sezonas buvo debiutinis, rumšiškiečiai ir žiežmariečiai yra gana gerai pažįstamos komandos, kadangi abi ekipos rungtyniavo Kaišiadorių krepšinio lygoje. Dar po pusfinalio rungtynių pasklido kalbos, jog finalinėje dvikovoje nebus vieno iš KK „Rumšiškės“ lyderio Manto Gudeliausko, tačiau jis vis dėlto pasirodė.

Rungtynes geriau pradėjo žiežmariečiai, kurie sužaidus 5 minutes turėjo 5 taškų pranašumą (10:5), tačiau rumšiškiečiai kabinosi į atlapus varžovams ir pirmajame kėlinyje likus žaisti 4:37 išlygino rezultatą. Antrąją kėlinio dalį geriau sužaidė KK „Rumšiškės“ ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 22:18. Antrajame kėlinyje KK „Rumšiškės“ laikė vadžias savo rankose ir neleido žiežmariečiams persverti rezultato. Antrąjį ketvirtį KK „Rumšiškės“ laimėjo rezultatu 18:17 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 40:35. Beje, likus žaisti 2:48 gausiais žiūrovų aplodismentais palydymas rungtynes baigė Mantas Gudeliauskas.

Po ilgosios pertraukos grįžę rumšiškiečiai, nors ir likę be savo vedlio, puikiai kovėsi aikštelėje ir išlaikė pranašumą. Trečiajame kėlinyje likus žaisti 1 minutę, po taiklaus, puikias rungtynes sužaidusio, Tomo Milinsko baudos metimo rumšiškiečiai susikrovė 10 taškų pranašumą (57:47). Per likusį laiką žiežmariečiai sumažino varžovų pranašumą iki 5 taškų (57:52). Trečiasis ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 17:17. Paskutinį, lemiamą ketvirtį KK „Žiežmariai“ pradėjo spurtu ir sužaidus 2 minutes išlygino rezultatą 59:59. Tuomet rungtynių rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Likus žaisti 1:26 KK „Žiežmariai“ įgijo 4 taškų pranašumą (70:66) ir galėjo atrodyti, jog rumšiškiečiai pavargo, bet taip tikrai nemanė KK „Rumšiškės“ pastarųjų dviejų dienų didvyris Tomas Milinskas, kuris išlygino rezultatą likus žaisti 34 sekundes. Paskutinę ataką turėjo žiežmariečiai, tačiau ji buvo chaotiška ir net nepavyko atlikti metimo į krepšį, tad nuskambėjusi ketvirtojo kėlinio pabaigos sirena užfiksavo lygų rezultatą 70:70 ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsimo pradžia priklausė rumšiškiečiams, kurie per 3 minutes susikrovė net 12 taškų pranašumą (83:71). Ir nors galėjo atrodyti, jog žiežmariečiai kapituliavo, vis dėlto praeito sezono čempionai kilo į šturmą. Tiesa, kiek per vėlai – pritrūko laiko. Neįtikėtinai įtemptas ir nervingas rungtynes rezultatu 85:83 (22:18, 18:17, 17:17 13:18, 15:13) laimėjo, bei čempionų taurę į viršų kėlė KK „Rumšiškės“, kurie rungtynes baigė keturiese. Rumšiškiečiams, kaip ir „TPA“ atstovams, šis sezonas buvo debiutinis.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Rumšiškės“ atstovas Tomas Milinskas, kuris surinko net 47 naudingumo balus. Beto, Tomas tapo ir finalinio ketverto MVP.

KK „Rumšiškės“ pasižymėjo: Tomas Milinskas 37 tšk. (10/15 dvit. met., 8/9 baud. met., 16 atk. kam., 6 kl., 7 išpr. praž., 47 naud. b.), Eimutis Mičkauskas 24 tšk. (10 atk. kam., 9 rez. perd., 8 išpr. praž., 35 naud. b.), Vytautas Bukėnas 9 tšk. (8 atk. kam., 6 išpr. praž.).

KK „Žiežmariai“ pasižymėjo: Rokas Tamulevičius 23 tšk. (7/10 baud. met., 6 atk. kam., 23 naud. b.), Tomas Čiupas 18 tšk., Arvydas Pūras 18 tšk. (8/9 baud. met., 8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių akimirkos: [nuotraukų galerija] [nuotraukų galerija]

Apdovanojimų akimirkos: [nuotraukų galerija]

KK „Rumšiškės“ atstovo Andriaus Zarecko komentaras po rungtynių: [vaizdo įrašas]