Jėgų pritrūkęs „Žemkaustos-Alvametos“ kolektyvas turėjo pripažinti „TPA“ pranašumą 482

Vasario 3 dieną A. Brazausko gimnazijos sporto salėje buvo sužaistos dar vienerios rungtynės. Čia susitiko dvi Kaišiadorių krašto komandos, aikštelės šeimininkų teisėmis žaidę „TPA“ (7/4) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (4/8). Dvi pergales iš eilės iškovoją aikštelės šeimininkai į rungtynes atvyko be savo taikliarankio lyderio Dariaus Gervicko, tad lyderio rolę turėjo perimti kiti ekipos žaidėjai.

Rungtynėse pirmieji pasižymėjo „TPA“, pirmąjį taiklų metimą atliko Mantas Petkevičius. Į kurio taiklią ataką taikliai atsakė Paulius Kazlauskas. Didžiąją ketvirčio dalį vyko kova taškas į tašką, „TPA“ komandai niekaip nepavyko pabėgti nuo varžovų. Likus žaisti 3 minutes, svečių komandos atstovas Audrius Parniauskas paleido tolimą bombą ir „TPA“ pranašumas ištirpo iki minimumo (10:9). Bet likusias minutes solidžiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 16:9.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, tiksliau sakant – Paulius Kazlauskas. Po 5 iš eilės Pauliaus taškų „TPA“ pranašumas sumažėjo iki 2 taškų (16:14). Bet tuomet ir aikštelės šeimininkų komandoje atsirado žaidėjas galintis įmesti kelis metimus iš eilės. Giedrius Junevičius pelnė 6 taškus, dar kelis pridėjo kiti komandos draugai ir „TPA“ jau pirmavo 26:14. Apsikeitę dar po dešimtį taškų, komandos į ilgąją pertrauką išėjo švieslentėje degant rezultatui 36:25, aikštelės šeimininkų naudai.

Trečiąjį kėlinį labiau susikaupę pradėjo „TPA“, po kelių sėkmingų atakų aikštelės šeimininkai pirmavo 17 taškų skirtumu ir šiek tiek atpalaidavo savo raumenis, o tuo puikiai pasinaudojo svečiai, kurie surengė tritaškių lietų su kelių dvitaškių papildymu ir išlygino rezultatą 48:48. Šioje atkarpoje sužybėjo Laimonas Genčiauskas, kuris pataikė net 3 tolimas bombas. Po tokio šalto dušo prabudę „TPA“ krepšininkai surengė savo sėkmingą atkarpą ir susigrąžino 7 taškų pranašumą, bet ketvirtį sėkmingiau užbaigė svečiai ir priartėjo iki 3 taškų (57:54).

Ir nors atrodė, kad po dviejų kėlinių intrigos nebeliko, visgi ji sugrįžo prieš ketvirtąjį. Laukė įtemptas ir įdomus paskutinis kėlinys, kurį tolimais metimais pradėjo „TPA“ ir padidino pranašumą iki 9 taškų (63:54). Ir nors svečiai dar kabinosi į rungtynes, visgi pagauti varžovų nepavyko, turbūt trečiojo kėlinio spurtas pareikalavo per daug jėgų. Likus žaisti 3 minutes, svečiai buvo priartėję iki 10 taškų (71:61), bet tai buvo paskutinis pasispardymas. Likusias minutes „TPA“ komanda apgynė savo krepšį, neleido „Žemkaustai-Alvametai“ pelnyti nė taško ir laimėjo rungtynes rezultatu 81:61 (16:9, 20:16, 21:29, 24:7).

Skaičiai: vienintelis apčiuopiamas skirtumas tarp komandų atsispindi tik metimuose iš dviejų taškų zonos, „TPA“ pataikė 52% mestų dvitaškių, kai tuo tarpu svečiai pataikė tik 31% savo mestų dvitaškių metimų.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ komandos žaidėjas Paulius Kazlauskas, kuris surinko 24 naudingumo balus.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Ignas Mikulis 20 tšk. (9 atk. kam., 16 naud. b.), Egidijus Plenta 14 tšk. (10 atk. kam., 23 naud. b.), Martynas Vengalis 11 tšk. (5 rez. perd.), Saulius Venskus 10 tšk. (5 rez. perd.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Paulius Kazlauskas 21 tšk. (6 atk. kam., 24 naud. b.), Laimonas Genčiauskas 18 tšk. (4 per. kam., 4 kl.), Audrius Ščerba 8 tšk. (10 atk. kam., 4 per. kam.), Darius Arlauskas 8 tšk. (8 atk. kam.). Taip pat norėčiau išskirti Audrių Parniauską, kuris atkovojo 8 atšokusius kamuolius bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.