Įspūdingas ketvirtasis „Žemkaustos-Alvametos“ kėlinys nokautavo „PGT“ komandą

Įspūdingas ketvirtasis „Žemkaustos-Alvametos“ kėlinys nokautavo „PGT“ komandą 516

Kovo 6 dienos vakarą Elektrėnuose įvyko dar vienerios II etapo rungtynės BOTTOM grupėje. Elektrėnų profesinio rengimo centro sporto salėje susitiko aikštelės šeimininkai „PGT“ (0-2) ir svečiai „Žemkausta-Alvameta“ (2-0). „PGT“ komandoje vis dar nebuvo komandos lyderio Konstantino Bakanovo, o svečiai atvyko beveik stipriausios sudėties.

Pirmą taiklų metimą į krepšį atliko „PGT“ komanda. Rungtynių pradžioje abi komandos naudojo taktiką – bėk ir mesk. Tai puikia sekėsi ir atsispindėjo rungtynių rezultate. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Tik sužaidus 4 minutes aikštelės šeimininkai atitrūko 8 taškų skirtumu (15:7). Antra kėlinio pusė sėkmingesnė buvo svečiams, kurie daugiausiai tritaškių metimų pagalba mažino skirtumą, o likus žaisti 1 minutę, po taiklaus Juliaus Abručio metimo rezultatas tapo lygus 22:22. Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 23:22 „PGT“ naudai.

„Žemkausta-Alvameta“ sėkmingai užbaigę pirmąjį, taip pat sėkmingai pradėjo ir antrąjį ketvirtį, o sužaidus 5 minutes komandų žaidimas išsilygino ir nusistovėjo trapus 4 taškų svečių pranašumas. Likus žaisti nepilnas 4 minutes, svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir sužaidė sėkmingą atkarpą 7:1, kas leido laimėti ketvirtį 20:9, o bendrame rezultate skirtumas išaugo iki 10 taškų (42:32).

Po ilgosios pertraukos grįžę „PGT“ vyrukai surengė kelias sėkmingas atakas ir sumažino skirtumą iki 6 taškų, bet svečiams, daugiausiai Manto Maslenikovo pastangų dėka, pavyko išsaugoti saugų atstumą. Bet „PGT“ komanda nenuleido rankų, nagais ir dantimis kabinosi į varžovus ir tas davė vaisių, likus žaisti 02:28 iki trečiojo kėlinio pabaigos, po taiklus Mykolo Gurkovo dvitaškio metimo „PGT“ išsiveržė į priekį 51:50. Likusį laiką pirmavo tai viena, tai kita komanda, o ketvirtį taikliu metimu užbaigė „PGT“ komanda ir po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 55:54. Trečiąjį kėlinį „PGT“ laimėjo rezultatu 23:12.

Vos 1 taško skirtumas išlaikė rungtynių intrigą iki paskutinio ketvirčio, kurį sėkmingiau pradėjo svečiai ir sužaidė įspūdingą 5 minučių atkarpą 13:0, kas leido susigrąžinti 10 taškų pranašumą. Paskutiniame ketvirtyje „PGT“ komandai sunkiai sekėsi rinkti taškus, kai tuo tarpu varžovai švaistėsi taikliais metimais ir laimėjo ketvirtį 36:11, o galutinis rungtynių rezultatas 66:90 (23:22, 9:20, 23:12, 11:36) svečių naudai.

Skaičiai: svečiams viskas pavyko geriau, iš visų pozicijų „Žemkausta-Alvameta“ atakavo taikliau, po krepšiais atkovojo net 47 kamuolius, kai „PGT“ pavyko sugriebti 33 atšokusius kamuolius. Taip pat, svečiai geriau dalinosi kamuoliu, atliko 29 rezultatyvius perdavimus, kai „PGT“ pavyko surinkti vos 11.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ komandos atstovas Mantas Maslenikovas, kuris surinko net 43 naudingumo balus.

„PGT“ komandoje pasižymėjo: Mantas Malakauskas 16 tšk. (7 atk. kam.), Marius Zaikauskas 16 tšk. (4/4 baud. met., 5 kl.), Visvaldas Ašmena 11 tšk. (7 rez. perd.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Mantas Maslenikovas 36 tšk. (9/14 trit. met., 8 rez. perd., 43 naud. b.), Audrius Ščerba 16 tšk. (8/12 dvit. met., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 19 naud. b.), Audrius Jakštonis 13 tšk. (16 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kl., 23 naud. b.).