Įspūdingas antrasis kėlinys nutiesė KK „Rumšiškės“ kelią į pusfinalį

Įspūdingas antrasis kėlinys nutiesė KK „Rumšiškės“ kelią į pusfinalį 564

Balandžio 28 dieną, Kaišiadoryse, A. Brazausko gimnazijoje įvyko lemiamos trečiosios rungtynės EKKL ketvirtfinalio etape, tarp aikštelės šeimininkų „Megalinija“ ir svečių iš Rumšiškių KK „Rumšiškės“. Pirmąją dvikovą Kaišiadoryse laimėjo aikštelės šeimininkai, o Rumšiškėse stipresni buvo rumšiškiečiai, tad paskutinės rungtynės žadėjo būti be galo įtemptos, nes pergalės kaina – patekimas į pusfinalį, kur jau laukia čempionato lyderiai KK „Roda“.

Rungtynės prasidėjo atsargiai – nei vienai komandai nepavyko įgyti saugesnio skirtumo, sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus 10:10. Per likusias 5 minutes komandos puolė dar pasyviau, didesnį dėmesį skirdamos gynybai. Pirmąjį ketvirtį, rezultatu 15:14, laimėjo „Megalinija“. Antrajame kėlinyje žaidimo vadžias į savo rankas perėmė KK „Rumšiškės“ lyderis Mantas Gudeliauskas, kurio pastangomis sužaidus 5 minutes skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio (31:21). Ir tai dar nebuvo „Megalinija“ komandos košmaro pabaiga, prie Manto Gudeliausko prisijungė ir Tomas Milinskas, bei kiti komandos nariai ir rezultatyviai sužaidę likusį laiką, į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami rezultatu 43:27. Antrąjį kėlinį rumšiškiečiai laimėjo rezultatu 29:12.

Trečiojo kėlinio pradžioje žaidimas vyko apylygiai, „Megalinija“ komandai niekaip nepavyko sumažinti atsilikimo, o rumšiškiečiai žaidė sau priimtiną žaidimą ir išlaikė saugų atstumą. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 21:19, svečių naudai. Prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį KK „Rumšiškės“ turėjo net 18 taškų pranašumą (64:46). Paskutines 10 minučių energingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kuriems per 6 minutes pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų (69:58), bet tuomet KK „Rumšiškės“ pasinaudojo minutės pertraukėle, susistygavo savo žaidimą ir ramiai baigė rungtynes, kurias laimėjo rezultatu 61:76 (15:14, 12:29, 19:21, 15:12). Ši pergalė garantavo KK „Rumšiškės“ vietą tarp keturių stipriausių lygos komandų. Pusfinalyje rumšiškiečių laukia KK „Roda“ išbandymas.

Skaičiai: skirtumas tarp komandų  išryškėja žvelgiant į taiklumą – dvitaškius metimus KK „Rumšiškės“ realizavo 60% taiklumu, o „Megalinija“ – 47%. Tritaškius metimus svečiai realizavo 24% taiklumu, o aikštelės šeimininkai vos 12%. Dar vienas svarbus aspektas – rezultatyvūs perdavimai, kurie parodo, jog krepšinis yra komandinis žaidimas. Rumšiškiečiai rezultatyviai asistavo 23 kartus, „Megalinija“ – 13.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Rumšiškės“ lyderis Mantas Gudeliauskas, kuris surinko 36 naudingumo balus.

„Megalinija“ komandoje pasižymėjo: Edgaras Žukauskas 21 tšk. (2/11 trit. met., 5 re. Perd., 5 kl., 9 išpr. praž., 22 naud. b.), Gediminas Jurevičius 13 tšk. (8 atk. kam.), Marius Karpavičius 12 tšk. (6 atk. kam., 15 naud. b.).

KK „Rumšiškės“ pasižymėjo: Mantas Gudeliauskas 31 tšk. (13/14 dvit. met., 6 rez. perd., 36 naud. b.), Tomas Milinskas 13 tšk. (9/12 baud. met., 14 atk. kam., 5 rez. perd., 6 išpr. praž., 28 naud. b.), Eimutis Mičkauskas 11 tšk. (10 atk. kam., 15 naud. b.), Lukas Kandratavičius 11 tšk. (5 rez. perd.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]