EKKL Taurės turnyro nugalėtojais tapo KK „Žiežmariai“ finale įveikę KK „Statyba“ 505

Vasario 24 dienos popietę, Kaišiadoryse, A. Brazausko gimnazijoje įvyko EKKL Taurės turnyro finalinė dvikova, į kurią stojo KK „Statyba“ (2 vieta po I rato) ir KK „Žiežmariai“ (4 vieta po I rato). Į paskutinę kovą komandos delegavo beveik pilnas sudėtis, tačiau ne visų žaidėjų jėgomis buvo pasinaudota aikštelėje. Suprantant rungtynių svarbą kiekvienai komandai, buvo pasitelktas patyrusių teisėjų desantas iš Jonavos, kurių buvo ne 2 kaip įprasta, o 3 kaip pridera finalams – Mantas Butvilas, Titas Vaicekauskas, Laurynas Gailius. Rungtynės sutraukė daug žiūrovų, kurių dalis rungtynes stebėjo stovėdami, nes nebebuvo laisvų vietų atsisėsti, o kiti, kurie negalėjo atvykti į rungtynes, galėjo jas stebėti tiesioginėje vaizdo transliacijoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žiežmariečiai, kurie buvo laikomi šios dvikovos favoritais. Sužaidus 3 minutes, rezultatas buvo 8:0 „Žiežmarių“ naudai. Ir nors pirmuosius gyvybės ženklus parodė „Statybos“ atstovai, po dar kelių atakų „Žiežmarių“ pranašumas išaugo iki 10 taškų (12:2). Pirmojo ketvirčio pabaigą šiek tiek sėkmingiau sužaidė „Statybos“ jaunimas, kuriems pavyko sumažinti skirtumą iki 7 taškų, o ketvirtį laimėjo žiežmariečiai rezultatu 17:10.

Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas pasikeitė, geriau užpulti sekėsi „Statybos“ penketukui, o sužaidus 3 minutes, po taiklaus „Statybos“ žaidėjo Viliaus Bauro tritaškio metimo, skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 3 taškų (18:21). Po dar vienos sėkmingos atakos skirtumas ištirpo iki 1 taško (20:21), o sužaidus nepilnas 5 minutes, po taiklaus Justo Tilviko metimo, rezultatas tapo lygus 22:22. Bet net ir esant lygiam rezultatui, „Žiežmariai“ neprabudo, tolimą metimą pataikė Rokas Žalys ir „Statyba“ pirmą kartą finalinėje dvikovoje išsiveržė į priekį 25:22. Antrojoje kėlinio dalyje rungtynių rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Per 5 minutes pirmaujanti komanda pasikeitė net 7 kartus, bet ketvirtį visgi rezultatyviau užbaigė žiežmariečiai, o vyšnią ant torto uždėjo „Žiežmarių“ komandos žaidžiantysis treneris Arvydas Pūras, kuris paskutinę ketvirčio sekundę paleido tikslų tolimą šūvį iš kitos aikštelės pusės, kas pakėlė visus žiūrovus ant kojų. Antrąjį ketvirtį rezultatu 22:20 laimėjo „Statyba“, o bendras rezultatas po 20 minučių tapo 32:37.

Antrąją rungtynių pusę geriau pradėjo žiežmariečiai, kurie po taiklaus Evaldo Černiausko dvitaškio metimo susigrąžino 10 taškų persvarą (42:32). Bet į tai greitai sureagavo „Statybos“ komanda, kurie sužaidė trumpą atkarpą 6:0 ir priartėjo prie varžovų pavojingu 4 taškų skirtumu (38:42). Kad varžovai neįsibėgėtų, žiežmariečiai pasinaudojo minutės pertraukėle, kuri iškarto davė vaisių, buvo sužaista sausa atkarpa 8:0, o rezultatas tapo 50:38, „Žiežmarių“ naudai. Ir nors „Statyba“ dar bandė kabintis į „Žiežmarių“ skverną, įsibėgėję žiežmariečiai to nepajautė ir solidžiai sužaidę trečiojo ketvirčio pabaigą, laimėjo kėlinį rezultatu 20:9, o bendru rezultatu pabėgo nuo varžovų 16 taškų persvara (57:41).

Likus paskutinei dešimčiai minučių „Statyba“ privalėjo kažką kardinaliai pakeisti savo žaidime, kad sugrįžti į rungtynes ir dar pakutenti padus į priekį pabėgusiems žiežmariečiams. Tačiau taip neįvyko, sužaidus 5 minutes komandas skyrė 15 taškų (48:63). Likus žaisti 2:38 komandas skyrė nepadorus 19 taškų skirtumas (48:67) ir nors likusį laiką „Statyba“ laimėjo 12:2, tai rungtynių laimėtojo nepakeitė. EKKL Taurės turnyro finalinė kova baigėsi rezultatu 60:69 (10:17, 22:20, 9:20, 19:12), o nugalėtojų taurę į viršų kėlė KK „Žiežmariai“.

Skaičiai: koją „Statybai“ ir vėl pakišo baudų metimai, kuriuos jaunieji Kaišiadorių krepšininkai realizavo vos 17% taiklumu, kai tuo tarpu daugiau patirties finalinėse kovose turintys „Žiežmariai“ baudas metė 69% taiklumu. Ir nors „Statybai“ pavyko sėkmingiau dalintis kamuoliu (22 rezultatyvūs perdavimai prieš 16), žiežmariečiai iš varžovų nugvelbė dvigubai daugiau kamuolių – 15 prieš 7 „Statybos“ perimtus kamuolius. Verta paminėti, jog toks rezultatas neturėtų stebinti, nes „Žiežmarių“ komandos nariai Rokas Tamulevičius ir Arvydas Pūras patenka į lygos geriausių „vagiukų“ TOP10. Ir pabaigai, tuščia statistinė „Statybos“ komandos grafa – blokuoti metimai. Nors „Statybos“ komandoje žaidžia dosniausias lygos stogų dalintojas Arvydas Ivanauskas, tai neišgelbėjo komandos nuo sauso rezultato 0:6.

Naudingiausiai finalinėje dvikovoje pasirodė „Statybos“ atstovas Kazimieras Motiekaitis, kuris surinko 21 naudingumo balą.

„Statybos“ komandoje pasižymėjo: Justas Tilvikas 13 tšk. (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Kazimieras Motiekaitis 12 tšk. (6/7 dvit. met., 8 atk. kam., 21 naud. b.), Modestas Vaiciukevičius 9 tšk. (6 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Žiežmarių“ komandoje pasižymėjo: Lukas Jurkevičius 18 tšk. (7 rez. perd., 20 naud. b.), Arvydas Pūras 16 tšk. (6 per. kam., 8 išpr. praž., 18 naud. b.), Mantvydas Lazauskas 10 tšk., Rokas Tamulevičius 9 tšk. (7 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.).

Video komentaras po rungtynių, Žiežmarių ,,Dievuką" Vytuką, „Žiežmarių“ komandas vadovą Tomą Vainorių ir „Statybos“ trenerį Vitalijų Baurą, kalbina EKKL koordinatorius Lukas Žarnauskas: https://www.facebook.com/ekrepsinis/videos/298084780877483/