Drausmingai sužaidę rungtynių pabaigą „Žemkausta-Alvameta“ žengė į EKKL ketvirtfinalį 552

Balandžio 14 dieną, A. Brazausko gimnazijoje įvyko paskutinės EKKL aštuntfinalio rungtynės, kuriose susitiko SK „Centauras“ ir „Žemkausta-Alvameta“. Pirmąjį šių komandų susitikimą 18 taškų skirtumu laimėjo „Žemkausa-Alvameta“. Verta paminėti, jog pirmasis susitikimas vyko Elektrėnuose. Į šias rungtynes komandos susirinko ypač aktyviai, tad laukė rimta kova.

Nuo pat rungtynių pradžios savo jėgą pradėjo rodyti „Žemkausta-Alvameta“, kurie po pirmųjų 10 minučių susikrovė 10 taškų pranašumą (21:11). Antrasis ketvirtis vyko tokiu pačiu scenarijumi – skirtumas didėjo „Žemkausta-Alvameta“ komandos naudai. Antrąjį kėlinį Kaišiadorių krašto komanda laimėjo rezultatu 24:16 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 18 taškų skirtumu (45:27).

Ilgosios pertraukos metu SK „Centauras“ perbraižė savo žaidimo planą ir čiupo jautį už ragų – trečiąjį kėlinį jaunieji elektrėniškiai laimėjo rezultatu 28:16 ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų, tad tikrai varžybų nugalėtojas dar nebuvo aiškus. Paskutinį ketvirtį drausmingiau sužaidė „Žemkausta-Alvameta“, kurie neleido siautėti jaunimui ir išlaikė saugų atstumą, kuris leido švęsti pergalę rezultatu 77:82 (11:21, 16:24, 28:16, 22:21). Antroji „Žemkausta-Alvameta“ komandos pergalė aštuntfinalio serijoje uždarė šį etapą, o dabar EKKL prasidės ketvirtfinalio etapas, kuriame „Žemkausta-Alvameta“ susikaus su grėsmingąja KK „Roda“.

Skaičiai: „Žemkausta-Alvameta“ labai aukštu procentu realizavo baudų metimus (83% prieš 69%) ir žaidė daugiau komandinį žaidimą atlikdami 15 rezultatyvių perdavimų, kai SK „Centauras“ atliko tik 7. Taip pat „Žemkausta-Alvameta“ geriau skaitė jaunųjų elektrėniškių žaidimą ir perėmė 17 kamuolių, kas ženkliai padidino SK „Centauras“ klaidų skaičių (24 klaidos).

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ komandos atstovas Giedrius Prabulis, kuris surinko 38 naudingumo balus.

SK „Centauras“ pasižymėjo: Lukas Jančiauskas 22 tšk. (15 atk. kam., 26 naud. b.), Danielius Baslyk 20 tšk. (6/15 dvit. met., 8 atk. kam., 10 kl.), Nerijus Kaminskas 19 tšk. (8/9 baud. met., 6 kl.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Giedrius Prabulis 26 tšk. (10/16 dvit. met., 13 atk. kam., 5 per. kam., 38 naud. b.), Mantas Maslenikovas 18 tšk. (6/6 baud. met., 17 naud. b.), Paulius Kazlauskas 14 tšk. (4/12 dvit. met., 6/8 baud. met., 11 atk. kam., 7 išpr. praž., 20 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]