Dramatiškose ir įtemptose rungtynėse nugalėjo KK „Rumšiškės“

Dramatiškose ir įtemptose rungtynėse nugalėjo KK „Rumšiškės“ 530

Kovo 26 dienos vėlų vakarą Rumšiškėse, A. Baranausko gimnazijos sporto salėje, įvyko dar vienerios intriguojančios EKKL II etapo A grupės rungtynės tarp aikštelės šeimininkų KK „Rumšiškės“ (2/2) ir svečių iš Kaišiadorių „TPA“ (1/3). Aikštelės šeimininkų nelaimei, „TPA“ komanda į šią dvikovą atsivežė savo sunkiąją artileriją – Darių Gervicką ir Marių Radvilą. Tad gausiai susirinkusių žiūrovų laukė rimta kova iki paskutinės minutės.

Rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai, kurie sužaidus 3 minutes jau pirmavo 8 taškais (12:4). Bet rumšiškiečiai nenuleido rankų ir likus žaisti 1 minutę išlygino rezultatą. Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 18:15 „TPA“ komandos naudai. Antrasis ketvirtis prasidėjo dar viena sėkminga „TPA“ atkarpėle, bet kaip ir pirmajame, taip ir antrajame kėlinyje Rumšiškių miestelio komanda nepaleido varžovų ir likus žaisti 1:49 vėl išlygino rezultatą 33:33. Kaip pirmajame, taip ir antrajame ketvirtyje – rezultatą išlygino Darius Lukoševičius, švystelėjęs taiklų tolimą metimą. Antrąjį kėlinį laimėjo aikštelės šeimininkai, rezultatu 20:19. Bendras rezultatas po dviejų kėlinių 35:37, atsilikinėjo KK „Rumšiškės“.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę rumšiškiečiai čiupo jautį už ragų ir jau nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį. Taškus rinkti sekėsi ypač sunkiai, trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 15:6, aikštelės šeimininkų naudai, kas leido išsiveržti į priekį 50:43. Trečiasis kėlinys užaugino pasitikėjimą savo jėgomis rumšiškiečiams, kurie sėkmingai laikė rungtynių vadžias savo rankose. Bet likus žaisti 1 minutę, vis dėlto „TPA“ komandai pavyko pasivyti varžovus ir išlyginti rezultatą 60:60. Paskutinėje KK „Rumšiškės“ atakoje kuriozišką metimą pataikė Tomas Bumbulevičius, kuris išvedė komandą į priekį likus žaisti 30 sekundžių. Pasinaudoję minutės pertraukėle „TPA“ komanda dar turėjo šansą išlyginti arba persverti rezultatą savo naudai, tačiau tolimas Igno Mikulio metimas buvo netaiklus. Rungtynes rezultatu 62:60 (15:18, 20:19, 15:6, 12:17) laimėjo KK „Rumšiškės“.

Skaičiai: keli svarbūs atkovoti kamuoliai galėjo nulemti varžybų baigtį, o būtent rumšiškiečiai po krepšiais kovojo sėkmingiau – atkovojo 40 atšokusių kamuolių, kai varžovai atkovojo 34. Galbūt varžybos būtų pasibaigę ir didesniu skirtumu, jeigu aikštelės šeimininkai būtų žaidę šiek tiek agresyviau, kadangi šiose rungtynėse metė vos 1 baudos metimą, kai tuo tarpu „TPA“ komanda metė net 14. Bet kam dabar ieškoti neigiamų dalykų, kai pergalė jau pasiekta ir nugalėtojas neteisiamas.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „TPA“ komandos atstovas Egidijus Plenta, kuris surinko 23 naudingumo balus.

KK „Rumšiškės“ pasižymėjo: Lukas Kandratavičius 11 tšk., Tomas Bumbulevičius 10 tšk., Eimutis Mičkauskas 8 tšk. (9 atk. kam., 21 naud. b.), Vytautas Bukėnas 8 tšk..

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Egidijus Plenta 18 tšk. (10 atk. kam., 8 išpr. praž., 23 naud. b.), Marius Radvilas 17 tšk., Darius Gervickas 11 tšk. (6 atk. kam., 7 rez. perd., 21 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]