Čempioniškai puolę „Žiežmariai“ namuose įveikė „Megaliniją“

Čempioniškai puolę „Žiežmariai“ namuose įveikė „Megaliniją“ 471

Paskutinėse Sausio 22 dienos rungtynėse susitiko praėjusių metų čempionai KK „Žiežmariai“ (7/4) ir svečiai iš Kaišiadorių „Megalinija“ (7/4). Šios komandos turnyrinėje lentelėje rikiuojasi viena šalia kitos (4 ir 5 pozicijos atitinkamai). Tad laukė įdomi lygiaverčių komandų dvikova.

Rungtynės prasidėjo nervingai, komandoms sunkiai sekėsi užpulti varžovų krepšį. Sužaidus nepilnas 4 minutes pagaliau pavyko pasižymėti abiejoms komandos, 4:2 pirmavo svečiai. O sužaidus dar 1 minutę, „Megalinija“ pirmavo 7 taškais (9:2). „Žiežmariams“ teko imti minutės pertraukėlę norint stabilizuoti reikalus aikštelėje. Ir nors skirtumą pavyko sumažinti iki 2 taškų, svečiai arčiau neprisileido, o ketvirtį taikliu tolimu metimu baigė Marius Karpavičius iš „Megalinija“ komandos. Pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 14:19.

Antrojo ketvirčio pradžia buvo nyki, bet sužaidus 2 minutes prasidėjo čempionų šturmas, sužaidus 3:30 „Žiežmarių“ kapitonas ir treneris – Arvydas Pūras savo taiklia tolima bomba išvedė komandą į priekį (22:21). Bet čia „Megalinijos“ bėdos nesibaigė, ketvirčio pabaigą tai pat galingai sužaidę aikštelės šeimininkai laimėjo antrąją dešimtį minučių 25:13, o į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 39:32.

Trečiajame kėlinyje žiežmariečiai nemažino apsukų ir sužaidus nepilnas 4 minutes jau pirmavo dviženkliu skirtumu (47:36). Aikštelėje sekėsi tik vienai komandai, žiežmariečiai didino pranašumą ir po trijų kėlinių jau pirmavo nepadoriu skirtumu – 19 taškų (59:40). Šis ketvirtis tapo rungtynių lūžiu.

19 taškų atžaisti per 10 minučių nėra neįmanoma misija, tai puikiai žino ne tik EKKL komandos, turime pavyzdžių ir aukštesniame lygyje. Tad svečiai pradėjo galbūt paskutinį spurtą šiose rungtynėse. Tiesa, į tai sureagavo „Žiežmarių“ komanda ir vėl atstatė turėtą pranašumą. Ir nors šeimininkai pirmavo dideliu skirtumu, jie nelaukė rungtynių pabaigos sudėję rankas, sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes skirtumas išaugo iki rekordinės žymos – 24 taškai (73:49). Kad rungtynių skirtumas nebūtų toks triuškinantis, „Megalinijos“ atstovas Edgaras Žukauskas rungtynių pabaigoje pataikė du tritaškius metimus ir tai leido sumažinti skirtumą iki padoresnės žymos – 12 taškų. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:65 (14:19, 25:13, 20:8, 18:25).

Skaičiai: kadangi komandos panašaus pajėgumo, tai ir statistiniai rodikliai labai panašūs. Norėtųsi išskirti atkovotus kamuolius, kurių daugiau atkovojo žiežmariečiai (46 prieš 32). Ir baudų metimų taiklumą (69,2% prieš 44,4%), ne veltui žiežmariečiai yra taikliausiai baudas metanti komanda, kai „Megalinija“ užima vos 12 vietą iš 13 komandų.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Žiežmariai“ komandos atstovas Tomas Vainoris. Jis surinko 27 naudingumo balus.

„Žiežmarių“ komandoje pasižymėjo: Rokas Tamulevičius 19 tšk. (6 atk. kam., 6 per. kam., 5 kl., 24 naud. b.), Arvydas Pūras 17 tšk. (6 atk. kam., 5 rez. perd., 16 naud. b.), Mantvydas Lazauskas 14 tšk. (6 atk. kam.), Tomas Vainoris 10 tšk. (4/4 dvit. met., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. b.).

„Megalinijos“ komandoje pasižymėjo: Edgaras Žukauskas 16 tšk. (6 kl.), Marius Karpavičius 12 tšk., Gediminas Jurevičius 11 tšk..