Broliai šaunuoliai – Kursevičiai sėkmingu žaidimu padovanojo KK „Roda“ pergalę

Broliai šaunuoliai – Kursevičiai sėkmingu žaidimu padovanojo KK „Roda“ pergalę 555

Balandžio 19 dieną, Kaišiadoryse vyko antrosios ketvirtfinalio poros rungtynės – A. Brazausko gimnazijos sporto salėje pečius surėmė aikštelės šeimininkai KK „Roda“ ir svečių teisėmis šiose rungtynėse žaidę „Žemkausta-Alvameta“. KK „Roda“ į ketvirtfinalio etapą pateko EKKL II etape A grupėje užėmę pirmąją vietą, o „Žemkausta-Alvameta“ aštuntfinalio etape kovojo su Elektrėnų SK „Centauras“ jaunuoliais ir laimėjo seriją 2:0.

Rungtynių pradžia vyko apylygiai, sužaidus 4 minutes KK „Roda“ turėjo vos 1 taško pranašumą (9:8). Bet tuomet čempionato lyderiai įjungė aukštesnę pavarą ir pirmąsias 10 minučių laimėjo rezultatu 28:15. Antrajame ketvirtyje komandų žaidimas išsilygino ir kėlinys baigėsi rezultatu 21:19, aikštelės šeimininkų naudai. Po dviejų kėlinių KK „Roda“ pirmavo 49:34.

Per ilgąją pertrauką komandos sprendė savo ateities užduotis ir motyvavosi likusiems dvejiems kėliniams. Ypač motyvuotas į aikštelę žengė „Žemkausta-Alvameta“ komandos narys Paulius Kazlauskas, kuris kėlinio pradžioje pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino KK „Roda“ pranašumą iki 8 taškų (49:41). Bet tuomet savo puolimo galimybes parodė ir aikštelės šeimininkai, kurie likus žaisti 4 minutes savo pranašumą padidino iki 21 taško (66:45). O likusį laiką vėl geriau sužaidė „Žemkausta-Alvameta“ ir po trijų kėlinių komandas skyrė 9 taškai (67:58). Paskutiniame ketvirtyje KK „Roda“ stabilizavo padėtį ir laimėjo rungtynes rezultatu 91:74 (28:15, 21:19, 18:24, 24:16). Po šios pergalės KK „Roda“ ketvirtfinalio etape išsiveržė į priekį 1:0.

Skaičiai: kaip įprasta KK „Roda“ rungtynėse, ši komanda laimėjo kovą po krepšiais – atkovojo 59 atšokusius kamuolius, kai „Žemkausta-Alvameta“ atkovojo 41. KK „Roda“ geriau atrodė ir puolime, žaisdami agresyvesnį žaidimą metė daugiau baudų metimų – 26 prieš 18. „Žemkausta-Alvameta“ bandė pralaužti tolimais metimais – išmetė net 40 tolimų metimų, o KK „Roda“ – 29.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė „Žemkausta-Alvameta“ komandos atstovas Julius Abrutis, kuris surinko 29 naudingumo balus.

KK „Roda“ pasižymėjo: Karolis Kursevičius 18 tšk. (9 atk. kam., 20 naud. b.), Justinas Kursevičius 16 tšk. (6/7 dvit. met., 1/7 trit. met., 7 atk. kam., 12 rez. perd., 27 naud. b.), Paulius Pocius 13 tšk. (1/7 dvit. met., 9 atk. kam., 18 naud. b.), Lukas Aleksiūnas 13 tšk. (0/9 trit. met., 5/5 baud. met., 10 atk. kam., 17 naud. b.).

„Žemkausta-Alvameta“ komandoje pasižymėjo: Julius Abrutis 30 tšk. (5/5 dvit. met., 6/14 trit. met., 29 naud. b.), Paulius Kazlauskas 16 tšk. (11 atk. kam., 16 naud. b.), Darius Arlauskas 11 tšk. (2/9 trit. met., 6 atk. kam.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]