Be lyderio žaidę „PGT“ krito prieš KK „Žiedas“

Be lyderio žaidę „PGT“ krito prieš KK „Žiedas“ 469

Nauja savaitė – naujos rungtynės. Sausio 22 vakarą prasidėjo dar viena krepšinio savaitė. Pirmosios dienos rungtynės įvyko Vievio gimnazijoje. Čia susitiko aikštelės šeimininkai KK „Žiedas“ (4/6) ir svečiai iš Elektrėnų „PGT“ (4/6). Šios dvi komandos rikiuojasi viena šalia kitos turnyrinėje lentelėje - „PGT“ užima 9 vietą, „Žiedas“ - dešimtąją. Laukė atkakli lygiaverčių varžovų dvikova.

Rungtynes atidarė taiklus Mariaus Zaikausko tritaškis metimas. Bet į tai sėkmingai atsakė „Žiedas“ ir išlygino rezultatą (3:3). Ketvirčio viduryje sėkmingą atkarpą (6:0) sužaidę „PGT“ ir išsiveržė į priekį 7 taškais (12:5). Apsikeitę dar keliomis taikliomis atakomis, pirmąjį ketvirtį laimėjo svečiai – 14:8.

Antrojo ketvirčio pradžia labiau pasisekė ugniagesiams iš Elektrėnų, jiems pavyko padidinti pranašumą iki 9 taškų (20:11). Bet tuomet prabudo aikštelės šeimininkai, „Žiedui“ pavyko sužaisti kelias sėkmingas atkarpas, o likus žaisti 4 minutes, po taiklaus Luko Kamenecko baudos metimo rezultatas tapo lygus – 26:26. Visgi ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai ir prieš ilgąją pertrauką susigrąžino šiokį tokį pranašumą – 29:31.

Veiksmų planą aptarę „Žiedo“ žaidėjai sužaidė įspūdingą ketvirtį. Po taiklaus „PGT“ atstovo dvitaškio metimo ketvirčio pradžioje, aikštelės šeimininkai sumetė 19 sausų taškų ir susikrovė sau 15 taškų persvarą (48:33). Kaip ketvirtį pradėjo, taip jį ir baigė – įspūdingai. „Žiedas“ trečiąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 24:4, o rungtynių skirtumas jau buvo jų pusėje – 53:35.

Ir nors skirtumas atrodė saugus, visgi nereikėjo pamiršti savo sėkmingo ketvirčio, jog varžovai nesužaistų taip pat sėkmingai. Tad „Žiedo“ komanda nieko nelaukusi toliau rinko taškus ir padidino savo persvarą iki 22 taškų (57:35). Po kelių rezultatyvių „PGT“ atakų, rezultatyviai atsakė ir „Žiedas“, taip neleisdami priartėti savo varžovams. Ketvirčio pabaigą geriau sužaidė svečiai iš Elektrėnų, tačiau tai rungtynių nugalėjoto nepakeitė. Rungtynes rezultatu 71:61 (8:14, 21:17, 24:4, 18:26) laimėjo aikštelės šeimininkai KK „Žiedas“.

Skaičiai nulėmę rungtynių baigtį: „PGT“ komandai koją labiausiai kišo padarytos klaidos. Svečiai suklydo net 27 kartus, kai tuo tarpu „Žiedo“ komanda prarado 15 kamuolių. Didelis klaidų skaičius padėjo „Žiedo“ komandai pasižymėti kitoje grafoje – aikštelės šeimininkai perėmė 23 kamuolius.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Žiedas“ atstovas Mindaugas Stoškus. Jis surinko 19 nudingumo balų.

„Žiedo“ komandoje pasižymėjo: Vidas Braziulis 19 tšk. (6 atk. kam., 18 naud. b.), Mindaugas Stoškus 16 tšk. (7 atk. kam., 19 naud. b.), Lukas Kameneckas 7 tšk. (4 rez. perd., 12 naud. b.).

„PGT“ komandoje pasižymėjo: Eligijus Ašmena 19 tšk. (5 atk. kam., 7 kl., 5 išpr. praž., 17 naud. b.), Vaidas Jukavičius 9 tšk., Marius Zaikauskas 8 tšk. (5 rez. perd., 11 naud. b.).

Evaldo Srėbaliaus (Žiedas) komentaras:  Išskirčiau tris tarpusavyje susijusius dalykus nulėmusius pergalę: PIRMA-NUSITEIKIMAS. Visi žaidėjai tuo metu buvę aikštelėje kovojo maksimaliai netaupydami jegu. ANTRA-ROTACIJA. Dar kartą įsitikinom kaip svarbu yra turėti galimybę paskirstyti jėgas rungtynių eigoje. TREČIA-INTENSYVI GYNYBA. Ko pasekoje varžovai prarado nemažai kamuolių. O šiaip varžybos kietos, su daug kovos kiekviename aikštelės kampe, bet su PGT kitaip ir nebūna:)

Vaido Jukavičiaus (PGT) komentaras: Pradžioje pradėjome viską neblogai, gynyboje keitėmės. laikėmė pranašumą. Tačiau prasidėjus trečiam kėliniui užstrigo mūsų puolimas ir varžovai pradėjo pataikyti. Ketvirtame kėlinyje dar bandėme kabintis, bet truputį pritrūko. O žiūrint į viską bendrame rezultate, tai komanda tikrai šaunuolė, susirenka visas dvyliktukas, tad tą rotaciją bandysim išnaudot bei kovoti kitose rungtynėse!