Arvydo Ivanausko sugrįžimas pažymėtas „Statybos“ pergale prieš „Megaliniją“

Arvydo Ivanausko sugrįžimas pažymėtas „Statybos“ pergale prieš „Megaliniją“ 508

Kovo 1 dienos vakarą, A. Brazausko gimnazijoje, įvyko pirmosios pavasario rungtynės. Į kovą stojo aikštelės šeimininkai „Megalinija“ ir svečiai KK „Statyba“. „Statyba“ svečiais buvo tik pagal protokolo tvarką, kadangi A. Brazausko gimnazijoje žaidžia visos Kaišiadorių komandos, tad aikštelės pranašumo neturėjo nei viena komanda.

Rungtynėse pirmieji pasižymėjo svečiai, bet tuomet į priekį šovė „Megalinijos“ komanda ir išsiveržė į priekį 8:2. Bet dar po kelių minučių priekyje jau buvo „Statyba“ 10:8. Antrąją kėlinio dalį sėkmingiau sužaidė EKKL Taurės turnyro vicečempionai „Statyba“ ir laimėjo ketvirtį 21:14.

Pirmajame kėlinyje išsibėgėję „Statybos“ krepšininkai ir toliau didino pranašumą, o sužaidus 2 minutes, padidino pranašumą iki dviženklio skirtumo 26:16. „Megalinija“ bandė nepaleisti ir priartėti prie varžovų, tačiau svečiai išlaikė dviženklį pranašumą beveik visą ketvirčio laiką. Tik kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai pavijo savo varžovus ir likus žaisti 1 minutę, po taiklaus Edgaro Žukausko metimo, skirtumas ištirpo iki 4 taškų (37:41). Visgi, paskutinę minutę pasižymėjo „Statyba“ ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 43:37 „Statybos“ naudai.

Trečiojo ketvirčio pradžia buvo tokia pati kaip ir antrojo, sužaidus 2 minutes, „Statyba“ susigrąžino 10 taškų pranašumą (51:41). Komandos bandė įvairius penketus aikštelėje, tačiau vaizdas joje nesikeitė. Skirtumas viso ketvirčio metu išsilaikė apie 10 taškų, tik kėlinio pabaigoje „Statyba“ sugebėjo pabėgti net 16 taškų skirtumu (67:51). Ir nors „Megalinijai“ pavyko geriau sužaisti paskutines 2 minutes, „Statyba“ vis tiek laimėjo ketvirtį 26:20, o bendras rezultatas prieš lemiamą ketvirtą kėlinį tapo 69:57 svečių naudai.

12 taškų skirtumas tikrai neturėjo nužudyti „Megalinijos“ kovingumo ir tikėjimo pergale, o puikus to įrodymas – likęs 3 taškų skirtumas sužaidus 5 minutes. Ir nors aikštelės šeimininkams dar buvo pavykę priartėti iki 2 taškų, visgi paskutines 2 minutes geriau sužaidė „Statyba“ ir rungtynės baigėsi rezultatu 71:79 (14:21, 23:22, 20:26, 14:10).

Skaičiai: abiejų komandų statistiniai rodikliai yra apylygiai, kas nustebino, tai „Statybos“ baudų metimų taiklumas. „Statyba“ realizavo 64% mestų baudų metimų, kai dažnose rungtynėse taiklumas nesiekdavo net 50%. „Megalinija“ pataikė kas antrą baudos metimą – 50% taiklumas. Taip pat norėčiau pasidžiaugti įsidrąsinančiu Donatu Kudžma, kuris labai puikiai talkina Arvydui Ivanauskui po krepšiu, bei perėmė svarbaus asmens rolę komandoje iš Viliaus Bauro, kuris dabar daugiau maitina komandos draugus rezultatyviais perdavimais.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė po mažos traumos grįžęs „Statybos“ lyderis Arvydas Ivanauskas, kuris surinko 28 naudingumo balus.

„Megalinijos“ komandoje pasižymėjo: Tomas Lapašinskas 19 tšk. (9 atk. kam., 20 naud. b.),Edgaras Žukauskas 18 tšk. (4 per. kam., 5 kl., 6 išpr. praž.), Gediminas Jurevičius 10 tšk. (11 atk. kam.).

„Statybos“ komandoje pasižymėjo: Vilius Bauras 17 tšk., Arvydas Ivanauskas 15 tšk. (7/10 dvit. met., 10 atk. kam., 28 naud. b.), Rokas Žalys 15 tšk. (6 atk. kam., 5 kl.), Justas Tilvikas 13 tšk. (5 atk. kam.).