KK „Roda“ puolimo garvežys pervažiavo „TPA“ komandą

KK „Roda“ puolimo garvežys pervažiavo „TPA“ komandą 526

Vėlyvą Kovo 19 dienos vakarą A. Brazausko gimnazijos salėje tęsėsi Elektrėnų-Kaišiadorių krepšinio lygos kovos. Šį kartą į aikštelę rinkosi dvi Kaišiadorių komandos – aikštelės šeimininkai „TPA“ (2/1) ir svečiai KK „Roda“ (3/1). Kadangi rungtynės vyko antradienį, tas nulėmė, jog atsarginių suoleliai pas abi komandas buvo tuštoki. Intrigą kėlė klausimas – kas pirmieji pavargs?

Pirmasis rungtynėse pasižymėjo KK „Roda“ atstovas Lukas Aleksiūnas, kuris švystelėjo metimą iš trijų taškų zonos. Aikštelės šeimininkams pirmuosius taškus pelnyti pavyko sužaidus 2 minutes, o per tas kelias minutes KK „Roda“ buvo sumetę 9 sausus taškus. O jau sekančioje atakoje skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (11:1). Svečiai net neketino sustoti, vienu metu rezultatas buvo 17:1 KK „Roda“ naudai. Vis dėlto, „TPA“ susistygavo savo žaidimą ir sėkmingiau sužaidė ketvirčio pabaigą. Pirmąjį kėlinį svečiai laimėjo rezultatu 26:15.

Antrojo ketvirčio pradžia „TPA“ komandai nieko blogo nežadėjo. Sužaidus 3 minutes, skirtumas tarp komandų buvo toks pat kaip ir po pirmųjų 10 minučių (31:20). Bet tuomet KK „Roda“ įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo tolti nuo varžovų – laimėjo atkarpą 6:0, po jos sekė atkarpa 14:0, o skirtumas tarp komandų tapo nepadorus (54:26). Ketvirtį svečiai pabaigė dar viena atkarpa 6:0 ir kėlinį laimėjo rezultatu 34:14. Rezultatas po dviejų kėlinių buvo 60:29 KK „Roda“ naudai.

Nors prieš akis dar buvo du kėliniai, „TPA“ komandai tikėtis perlaužti rungtynes savo naudai buvo naivu, tad jie pasielgė kitaip – nesistengdami akylai dengti varžovų, aikštelės šeimininkai visas jėgas atidavė puolime, nes juk geriausia gynyba yra puolimas. O kad ir aikštelės šeimininkai puikiai puola – žino daugelis besidominčių lyga. Tad tokia strategija davė vaisių, trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 34:29, KK „Roda“ naudai, bet tai buvo puikus reginys žiūrovams. Rezultatas po trijų kėlinių – 93:58.

Kadangi ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, komandos ir toliau žaidė žiūrovams. Ar pavyks KK „Roda“ pelnyti 100 taškų, manau niekam net nekilo abejonių, nes po trečiojo kėlinio trūko vos 6 taškų. Šimtąjį tašką svečių komandai pelnė Justas Kralikauskas. Rungtynės baigėsi rezultatu 79:123 (15:26, 14:34, 29:34, 21:29).

Skaičiai: apie KK „Roda“ dominavimą statistinėse grafose nerašysiu. Dėmesį norėčiau atkreipti į „TPA“ komandos mestų tritaškių skaičių – 54. Tai yra daug daugiau nei metimų mestų iš dviejų taškų zonos (36). Taip pat norėčiau apkalbėti KK „Roda“ pasiekimus šiose rungtynėse, kur šiek tiek pritrūko, kaip Lietuvos jaunimo išmintis byloja – per Marytės plauką. KK „Roda“ pelnė 123 taškus, kai sezono rekordas yra 124 (KK „Rumšiškės“). Ir atkovojo 73 atšokusius kamuolius, kai šio sezono rekordas yra 74 („Megalinija“).

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė KK „Roda“ atstovas Lukas „Viską darantis“ Aleksiūnas, kuris surinko 35 naudingumo balus.

„TPA“ komandoje pasižymėjo: Darius Gervickas 24 tšk. (4/22 trit. met., 5 atk. kam.), Ignas Mikulis 12 tšk. (6 atk. kam., 6 rez. perd., 14 naud. b.), Marius Žižliauskas 10 tšk. (2/2 trit. met.).

KK „Roda“ pasižymėjo: Justas Kralikauskas 25 tšk. (17 naud. b.), Lukas Aleksiūnas 19 tšk. (15 atk. kam., 9 rez. perd., 35 naud. b.), Lukas Taparauskas 18 tšk. (14 atk. kam., 27 naud. b.).

Rungtynių akimirkos (Antanas Radlinskas): [nuotraukų galerija]